Чому від солодкого з’являються прищі і як цьому завадити

Чимало людей після вживання солодощів стикаються з проблемою появи акне. Однак таких наслідків можна уникнути, якщо знати механізм появи прищів. Неприємні висипання та прищі на обличчі викликають не всі солодощі. ТСН.ua пояснює, як солодке впливає на акне.

Чому від солодкого з'являються прищі і як цьому завадити
Чому від солодкого з’являються прищі? / Фото: pixabay.com

Чому від солодкого з’являються прищі

Кілька останніх досліджень підтвердили, що власники недосконалої шкіри з висипанням додають до свого раціону набагато більше рафінованих вуглеводів, аніж люди з чистою шкірою. На думку вчених, причиною цього є так звані швидкі вуглеводи і цукор. А в багатьох продуктах ці два компонента взагалі зустрічаються, що може спричинити ще гірші висипання.

Багаті рафінованими вуглеводами продукти слід уникати. Ось перелік:

  • крекери, білий хліб, десерти з білого борошна, солодкі пластівці;
  • макаронні вироби з білого борошна;
  • рисова локшина і білий рис;
  • газовані напої і ті, що були підсолоджені цукром;
  • різноманітні підсолоджувачі, як от кленовий сироп, тростинний цукор, агава, мед.

Одне з досліджень навіть довело, що просте додавання цукру може бути більш шкідливим для вашої шкіри і викликати прищі, аніж щоденне вживання десертів. В дослідженні взяли участь дві групи людей. Перша додавала до страв багато цукру, а друга відмовилася від цукру, але регулярно вживала тістечка та інші солодощі. У першій групі ризик висипань становив 30%, а у другій — 20%.

Учені пояснюють негативний вплив рафінований вуглеводів та цукру на шкіру тим, що в крові зростає рівень інсуліну. Адже швижкі вуглеводи моментально попадають в кров, де спричиняють підвищення рівня цукру. Тому зростає показник інсуліну, щоб вивести з клітин зайвий цукор.

Саме на цьому етапі у людей, які схильні до появи акне, можуть стикнутися з першим наслідком — андрогенні гормони починають активно продукуватися, за рахунок чого зростає рівень інсуліноподібного фактора росту 1 (IGF-1). Це і стає поштовхом до активізації росту клітин і збільшення вироблення шкірного сала.

Тому для проблемної шкіри чудовим рішенням стануть низькоглікемічні дієти, завдяки яким контролюються стрибки цукру, що веде до зменшення кількості прищів.

Безпечні солодощі: що їсти для чистої шкіри

Однак для любителів солодкого є і втішні новини. Вживання шоколаду ніяк не відіб’ється на чистоті шкіри. Єдине уточнення: шукайте продукт з якісним складом. В плитці повинна бути велика кількість какао-бобів, а ось цукру і молока якомога менше. Такі альтернативи будуть найбезпечнішими для шкіри, яка схильна до висипань. Фахівці вважають, що максимально безпечним є шоколад із вмістом какао-бобів 60% чи вище.