Зеленський жорстко прокоментував страту українського солдата

За його словами, Україна захищає свою свободу, а для росіян — це тероризм. Розстріл українського військовополоненого показує, що у російських окупантів немає жодних законів. Це показує обличчя Російської Федерації. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CNN. Він наголосив, що росіяни воюють не як солдати.

Зеленський жорстко прокоментував страту українського солдата
Володимир Зеленський жорстко прокоментував трагедію з військовополоненим / фото УНІАН

«Це відео демонструє ставлення Росії до військовополонених. У них немає ні законів війни, ні міжнародного права, ні конвенцій. Ці люди — вони нічого не поважають. Вони не воюють як солдати», — сказав український лідер.

За словами президента, для України ця війна за нашу свободу, за демократію, за наші цінності. Водночас для РФ — це тероризм.

«Для них це тероризм — таке ставлення. І вони викладають це відео… Це обличчя цієї війни. Це обличчя Російської Федерації», — наголосив Зеленський.

Розстріл українського військовослужбовця

березня в мережі з’явилося відео страти українського військового росіянами. Останніми словами героя України було: «Слава Україні!».

У МЗС України закликали прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розслідувати цей військовий злочин. Водночас СБУ вже відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення законів і звичаїв війни.

У 30-ій окремій механізованій бригаді ім. князя Костянтина Острозького вважають, що вбитим може бути Тимофій Шадура, однак журналіст Юрій Бутусов стверджує, що це міг бути боєць 119 бригади ТрО Олександр Марцієвський.