Колекціонер знайшов вкрадену картину XVII століття за фотографією декоративної подушки

Бостонський колекціонер Кліфф Шорер самостійно провів розслідування і знайшов картину, вкрадену в 1978 році. Це «Зимовий пейзаж із ковзанярцем та іншими фігурами» голландського майстра XVII століття Хендріка Аверкампа.

Знайшов вкрадену картину за фотографією декоративної подушки

Шорер почав свій квест з пошуку по картинках в інтернеті. За схожим зображенням зимової річки він виявив фотографію декоративної подушки. Вона була прикрашена копією зниклого полотна.

знайшов вкрадену картину за фотографією декоративної подушки

Далі за метаданими фотографії колекціонер з’ясував, що авторські права на фотографію належать художній бібліотеці. Ця інформація допомогла йому знайти арт-дилера, який міг знати про продаж картини.

Той згадав про картину, яку його сусід по прилавку продав на мистецькому ярмарку в Європі 1995-го. Полотно було представлене як робота племінника та учня Хендріка Аверкампа — Барента Аверкампа. Через це ні в кого не виникло підозри.

Шорер зміг знайти в архівах запис про продаж картини. Так він дізнався ім’я останніх покупців — ними виявилася голландська пара.

Оскільки подружжя вже померло, Шорер написав спадкоємцям і попросив їх повернути картину в обмін на гроші, які були за неї заплачені. При цьому реальна вартість полотна набагато вища. Якщо нинішні власники не дадуть відповіді, їм загрожує кримінальне переслідування.

Загалом із дому Шорера у 1978 році викрали дванадцять витворів мистецтва на суму близько 10 мільйонів доларів. На даний момент вдалося знайти чотири з них, і колекціонер сподівається повернути вісім.