Визнання росією так званих «республік ЛДНР» включили в російську шкільну програму з історії. Про це стало відомо з проекту програми курсу «Введення в нову історію росії» для 9-х класів. Її опублікувала федеральна державна установа «Інститут стратегії освіти Російської академії освіти».
Як зазначає «Тайга.Інфо», програма майже не відрізняється від попереднього року. Там є і «возз’єднання Криму з росією», і «загальноросійське голосування щодо поправок до Конституції». У проекті тема про самопроголошені республіки називається «Визнання росією ДНР та ЛНР (2022 р.)». Її зміст не розкрито.

На початку червня комітет «ради федерації» з науки, освіти та культури попросив голову російського історичного товариства Сергія Наришкіна провести експертизу шкільних підручників історії та перевірити, чи відповідають вони історико-культурному стандарту. На думку заступника голови комітету Катерини Алтабаєвої, сучасна ситуація потребує особливого ставлення до змісту підручників історії, російської мови, літератури, суспільствознавства. «Сьогодні це одна із складових національної безпеки країни», — заявила вона.