Війна закінчиться лише, коли росія з імперської стане нормальною країною — офіцер 95 бригади

Військовий зазначив, що потрібно демонтувати імперську сутність росії і «зробити з неї нормального сусіда, з яким можна поруч жити». Не кожна війна закінчується переговорами, деяка війна закінчується капітуляцією ворога. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив офіцер 95 бригади Юрій Кочевенко, який пішов на фронт рядовим добровольцем у 2014 році.

Офіцер 95 бригади Юрій Кочевенко
Офіцер 95 бригади Юрій Кочевенко (фото: «Голос Америки»)

Офіцер 95 бригади Юрій Кочевенко: Виженемо ворога з України, потрібно звільнити Білорусь

Як ти бачиш завершення цієї війни? Декілька разів політики казали про можливий мирний план, про те, що кожна війна закінчується переговорами. Як взагалі ти бачиш, як закінчиться війна?

Юрій Кочевенко: Не кожна війна закінчується переговорами. Деяка війна закінчується капітуляцією ворога і, звичайно, я бачу саме таке завершення. Але, в першу чергу, я неодноразово це підкреслюю, ми маємо відповідати за себе – за те, що ми робимо, говоримо і що думаємо. Для мене особисто ця війна завершиться тільки коли я буцатиму палені цеглини Кремля. Мені не принципово, як конкретно цей етап війни закінчиться – чи буде якась мирна угода чи перемир’я. Поки існує росія в своєму імперському форматі, для мене ця війна не закінчиться. Виженемо ворога з України, потрібно звільнити Білорусь. Звільнимо Білорусь – потрібно звільнити Південний Кавказ, Абхазію, Південну Осетію, зробити так, щоб росія забралась з Середньої Азії, звільнити поневолені народи росії, демонтувати тоталітарну, імперську сутність, якою є російська держава і зробити з неї нормального сусіда, з яким можна поруч жити.

При цьому Кочевенко зазначає, що українцям варто готуватися до тривалої війни.

«Маємо бути готові до тривалої війни. Я, до речі, собі з перших днів казав. Себе я налаштовую на тривалу війну і я буду захищати Україну скільки зможу, скільки мені здоров’я і сил визначить. А це може бути кілька років, як мінімум. Я дуже старанно уникаю, щоб давати оцінку характеру бойових дій, але все ж таки те, що ми бачимо, говорить, що це все набуває затяжного характеру при збереженні досить високого рівня інтенсивності самих бойових дій. Якщо ти пригадаєш, в перші тижні війни говорили, що в росії «бліцкриг» не вдасться і вона посипиться. Ми бачимо, що цього не сталося. А я тоді ще казав, що авторитарні режими завжди мають хороші мобілізаційні ресурси, у них є механізм примусу, який дозволяє зі своєї нації та країни витискати останні соки.

І це зараз ми бачимо в росії. Вони відкрито заявляють, що для них поразка в цій війні – це кінець самої росії. Вони це розуміють, вони це, навіть, визнають. Отже, ми не повинні чекати, що вони здадуться тільки тому що в них не вийшло одразу. Вони поженуть ще тисячі, десятки і сотні тисяч своїх співгромадян на «убой», як вони зараз женуть жителів окупованих територій Донецька і Луганська. І ми маємо бути до цього готові».

Добавить комментарий