Українська біатлоністка Христина Дмитренко змінила спортивну гвинтівку на автомат

Українська біатлоністка Христина Дмитренко змінила свою діяльність під час війни. Спортсменка взяла до рук зброю, аби захищати Україну. Христина – чемпіонка юнацьких Олімпійських ігор та призерка Чемпіонату світу з біатлону. 22-річна біатлоністка родом з Чернігова. На момент повномасштабного вторгнення росіян на територію України, 24 лютого, вона була на тренувальних зборах у Карпатах. Дівчина впевнена — у ворога немає шансів!

Біатлоністка Христина Дмитренко
Біатлоністка Христина Дмитренко взяла до рук зброю, щоб захищати Україну (фото: mvs.gov.ua)

Біатлоністка Христина Дмитренко: В мене немає страху перед ворогом

З 2016 року вона представляє на змаганнях Національна гвардія України. Дівчина в спорті вже понад 12 років. В лютому вона планувала взяти участь у змаганнях в Італії, але її плани зруйнувала війна.

Дівчина поділилася моторошними спогадами про перші дні повномасштабної російсько-української війни.

«14-го лютого ми приїхали на збори в Карпати, вже 27-го повинні були їхати на відбіркові етапи у Швейцарію, а згодом на змагання в Італію. Але 24-го лютого я прокинулась від сповіщення подруги про початок війни. Друзі з Чернігова і Києва надсилали фотографії того жаху, який їм довелося пережити. Ми усі розуміли, що повернутися додому було неможливо, тому нас прикомандирували по місцю перебування», – розповідає біатлоністка Христина.

У Чернігові в Христини залишився дідусь, який увесь час ховався в укритті від нашестя «російського миру».

«Я ніколи в житті не могла подумати, що все так буде. Ніхто не міг подумати. Але в мене немає страху перед ворогом. Стріляю я вміло, тому в окупантів не буде шансів, – каже дівчина, – нехай я тимчасово і змінила свою гвинтівку для біатлону на автомат, але яка б зброя не була в моїх руках, перебуваю я на змаганнях чи у війську – я стоятиму до кінця! Перемога обов’язково буде за нами!»

Здобутки спортсменки

  • Дмитренко вже понад 12 років займається професійно спортом.
  • 22-річна біатлоністка входить до складу команди «В». У 2016 році на Олімпійських іграх серед юніорів у Норвегії українка здобула золоту медаль у гонці переслідування.
  • Також у медальній скарбничці біатлоністки дві медалі з юніорського Кубка IBU: «срібло» та «бронза».
  • Христина успішно виступає на чемпіонатах України з біатлону.