Угорський політолог пояснив, чому Угорщина не змінить ставлення до рф

Політолог Андраш Рац вважає, що залежність Угорщини від росії стає дедалі сильнішою, а простір для маневру дедалі меншим. Війна росії проти України нічого не змінила у відносинах прем’єра Угорщини Віктора Орбана із Москвою. Угорський політолог Андраш Рац розповів, що в плані енергетичної безпеки Угорщина дуже залежить від росії, пише DW.

Чому Угорщина не змінить ставлення до РФ
Віктор Орбан / фото REUTERS

«За останні вісім років Угорщина не спромоглася диверсифікувати свої джерела отримання енергоносіїв, і тепер це має неприємні наслідки. Найголовніший інтерес Угорщини полягає у тому, щоб «Газпром» не зупинив їй постачання. Якби це сталося, то країні загрожувала б економічна катастрофа. Будапешт зараз намагається уникнути всього того, що, на його думку, може дратувати росію», — сказав експерт.

Політолог вважає, що залежність Угорщини від росії стає дедалі сильнішою, а простір для маневру дедалі меншим.

«росія може шантажувати Угорщину через постачання природного газу. І саме тому Угорщина найближчим часом не змінить свого ставлення до росії», — пояснив Рац.

Також він розповів, чи зацікавлена ​​Угорщина у розпаді України як держави, щоб повернути собі Закарпаття.

«Це абсолютно нереально і неможливо. У військовому, дипломатичному, політичному та економічному плані це було б повною катастрофою для Угорщини. Як член ЄС і НАТО країна була б повністю ізольована, не кажучи вже про те, що Україна у військовому плані набагато сильніша за Угорщину і дала б відсіч. Якщо Орбан час від часу у своїх промовах робить невиразні натяки на такий сценарій, то в першу чергу йдеться не про зовнішню політику, а про звернення до тієї частини місцевих виборців, які є правими екстремістами», — заявив експерт.