У Тернополі жінка, яка порушила комендантську годину, отримала повістку до військкомату

У Тернополі місцева мешканка Вікторія отримала повістку просто на вулиці, бо порушила комендантську годину. Жінка не проігнорувала покарання і таки з’явилася у зазначений час до військкомату. Журналісти видання «20 хвилин» зустрілися із жінкою та дізналися всі деталі.

Тернополянка Вікторія отримала повістку за порушення комендантської години
Тернополянка Вікторія отримала повістку за порушення комендантської години

У Тернополі жінка отримала повістку до військомату: подробиці

Вікторія — вчителька історії за освітою, не є військовозобов’язаною. А її чоловік та батько, каже, вже захищають країну у складі ЗСУ! 

26 червня вона перебувала на вулиці під час комендантської години. Замість профілактичної бесіди чи штрафу, вона отримала від патруля — повістку до військкомату! Як стверджує жінка, чоловіки були у військовій формі. А документ, який їй вручили, був з печаткою та за підписом начальника Тернопільського об’єднаного міського центру комплектування та соціальної підтримки.

У Тернополі жінка отримала повістку за порушення комендантської години
Повістка, яку отримала Вікторія

У військкоматі — вибачалися

28-го червня зранку о 10.00 (так було вказано у повістці) Вікторія прибула до військкомату.

— Я хвилювалася, але розумію, що я порушила закон, бо була на вулиці у комендантську годину. Томі мусила прийти та показатися, — розповідає Вікторія.

За словами жінки, співробітники військкомату, які зазвичай приймають чоловіків, які туди з’являються за повістками, були шоковані, що до них прийшла жінка. Або, принаймні, так себе поводили…

— Переді мною вибачилися, кажуть, що не розуміють, як так вийшло. За їхніми словами, це не були військові, ніби то не були працівники військкомату, які вручали повістку. Попросили вибачення та сказали, що більше такого не повториться і відпустили. Більше я питань не задавала, — ділиться Вікторія.

— Всі виглядали здивованими, казали, що не розуміють, як так сталося. Це не є їхня вина, на мою особисту думку. Нормально до мене ставилися, подякували за те, що я прийшла. Шоковані, мабуть, як вони, так і я. Як так взагалі могло вийти, що на вулиці вручили повістку не військовозобов’язаній? Сподіваюсь, що якось це будуть вирішувати, — розповідає Вікторія.

У військкоматі також тернополянку запевнили, що жінкам точно повістки вручати не будуть. 

Вручення повісток за порушення комендантської години: коротко

  • Володимир Зеленський 25 травня 2022 року продовжив строк проведення загальної мобілізації ще на 90 діб.
  • В умовах воєнного стану вручити повістку можуть як співробітники військкомату, а нині «територіального центру комплектування та соціальної підтримки», так і представники органів місцевого самоврядування чи органів внутрішніх справ.
  • Cам факт отримання повістки не означає, що вас відправлять у зону бойових дій, однак така ймовірність зберігається.
  • Отримати повістку за порушення комендантської години можливо. Так, нещодавно поліція Києва провела рейди нічними клубами, загалом перевіривши 420 закладів, — чи дотримуються вони комендантської години — та вручила повістки до військкомату понад 200 чоловікам.
  • Генштабі ЗСУ визнають, що Україна потребує мобілізаційного ресурсу, але вручати повістки порушникам — зайве.