Поляк і колишній школяр: у Рівному відспівали одразу двох оборонців України (відео)

Вони не були знайомі, мають різну національність, але обидва віддали життя за Україну. Жовто-синій та біло-червоний прапори разом  майоріли на Майдані Незалежності у Рівному, де прощалися із 33-річним поляком Кшиштофом Тифелем та 20-річним Богданом Дзедзелею. Вони ніколи не бачились, виросли у різних країнах, але обидва любили Україну та боролися за її волю, йдеться в ТСН.

у Рівному відспівали одразу двох оборонців України

На Майдані Незалежності у Рівному прощалися ще з вчорашнім школярем 20-річним Богданом Дзедзелею та польським скаутом 33-річним Кшиштофом Тифелем. У кожного з них своя історія життя.

«Він поляк за національністю, але з великим серцем українця», — кажуть побратими. 

Кшиштоф з іншими іноземцями приїхав навчати наших захисників тактиці ведення бою. «Він в Польщі був скаутом, він казав, що одного дня він прокинувся, подивився у дзеркало і зрозумів, що не може отак от сидіти і нічого не робити», — переповідає подруга.

«Кшиштоф пішов за покликом серця, він не мусив того робити. Його не цікавили гроші, він тут був за свої гроші. Купував амуніцію», — розповідає друг-волонтер.

Він не міг спокійно дивитися на звірства росіян в Україні, кажуть його друзі. Усвідомлюють, Україні треба допомога зупинити агресора. “Польща, Литва, Латвія – вони усі в небезпеці. путін як Гітлер, він і Польщу хотів до росії, але так не буде”, — додає друг. 

Кшиштоф вирішив, що його місце на полі бою разом з його учнями. “Поляки по правді проявили себе як братський народ, ось хто для нас справді братський народ”, — наголошує міський голова Рівного Олександр Третяк.  

Захищати Україну своїм покликанням вважав і 20-річний Богдан Дзедзеля. Свій першиий контракт зі збройними силами він підписав фактично одразу після школи — у 18.

Востаннє, кажуть однокласники, з мамою він виходив на зв’язок в середині березня. Вважався зниклим безвісти. Всі до останнього сподівалися, що живий. “Ми як дізнались, що його знайшли… ми надіялись, що він живий, може в полоні, чи де, ну, ми ніяк не могли уявити, що його вбили”, — каже однокласниця Яна.  

Нині з обома прощаються у Рівному під синьо-жовтим та біло-червоним прапорами. Службу правлять разом православні та католицькі священики. За Україну Богдан загинув на Миколаївщині, Кшиштоф поліг на сході.

Для Богдана Рівне – місто рідне. Для Кшиштофа воно теж стало рідним, тут виконують його останню волю. “Поховати його в Рівному. Він любив Рівне. Він у вільний час вони ходили пішки з одного кінця в другий кінець міста”, — розповідає кірувник підрозділу Іван Пантюх. 

Богдана та частину праху Кшиштофа поховали на Алеї слави у Рівному. А частину батьки повезли додому — до Польщі.