Опубліковано перші супутникові знімки аеродрому в Криму, на них не менше 10 літаків, що згоріли після вибухів

Опубліковано супутникові знімки, на яких видно місце вибухів у районі військового аеропорту в Новофедорівці, що сталися 9 серпня. Кадри опублікував засновник Bellingcat Еліот Хіггінс, знімки зроблені проектом супутникового спостереження Planet. За оцінками фахівців, знищено від 9 до 14 літаків.

На супутникових кадрах видно російську техніку, що згоріла. На одному з фото більше десяти знищених Су-24М та Су-30СМ. Один літак Су-30 коштує близько $30 млн за штуку, Су-24 — $5 млн. Загалом під час вибухів у Криму росія втратила військову техніку на суму від $120 млн до $220 млн.

Так аеропорт виглядав до вибуху:

Фахівці OSINT зазначають, що знімки доводять серйозні втрати російської авіації. За їх даними, знищено не менше трьох Су-30 та шести Су-24. Можливо, знищено ще два Су-24 та три Су-30, що неможливо підтвердити через якість зображень.

Знищені літаки російської авіації
Аеродром у Криму до вибухів
Аеродром до вибухів
Аеродром у Криму після вибухів
Аеродром після вибухів

Вибухи в районі військового аеропорту у Новофедорівці сталися 9 серпня. Як повідомив «голова» Криму Сергій Аксьонов, загинула одна людина, постраждали щонайменше 13 людей. Міноборони росії стверджує, що це була детонація боєприпасів на складі, факт обстрілу у відомстві заперечують. The New York Times опублікував матеріал із посиланням на «українське військове джерело», з якого випливає, що за вибухами можуть стояти ЗСУ. Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що українська армія могла вдарити аеродромом протикорабельними ракетами «Нептун», проте підтверджень цієї версії немає.