Шольц закликав готуватися до подальшої ескалації в Україні

Німеччина має готуватися до подальшої ескалації в Україні, тому має одночасно зміцнювати обороноздатність та відстоювати економічну незалежність від будь-якої країни. Про це на економічній конференції у Берліні заявив німецький канцлер Олаф Шольц, якого цитує DW.

Прикладом нарощування оборонного потенціалу бундесверу Шольц назвав новий оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро. Свою нещодавню поїздку до Китаю він пояснив необхідністю зробити спільну заяву з головою КНР Сі Цзіньпіном щодо неприйнятності використання ядерної зброї.

Щоб Німеччина не повторила сценарію економічної залежності від hосії, Шольц закликав німецький бізнес до різнобічної співпраці з міжнародними партнерами.

Він нагадав про існування «сильних, але недооцінених» країн яких можна розглядати як ділових партнерів — Індії, Індонезії, В’єтнаму та Південної Кореї.

Нові умови мають стати шансом, а не загрозою для німецького бізнесу, особливо для малого та середнього, вважає канцлер. «Компанії часто швидше реагують на переломні моменти в глобальній економіці», — зазначив він. Зокрема компанії, які зараз займаються відновлюваними джерелами енергії, зможуть поширювати свої розробки по всьому світу, вважає він.

В умовах продовження війни в Україні та її економічних наслідків Німеччина продовжує скорочувати постачання товарів до росії. У жовтні обсяг німецького експорту до росії обвалився на 59% у річному вираженні. росія відкотилася на 12-е місце у списку найбільших експортних ринків для німецької економіки, хоча до війни трималася у топ-5.

Водночас у бундесвері заявили про плани провести масштабну реформу, яка враховуватиме загрозу російського вторгнення. У Берліні визнали, що стратегія попередніх 30 років, яка наголошувала на закордонних операціях, як в Афганістані, більше не відповідає нинішній ситуації. Натомість бундесвер повинен «бути готовим до нав’язаної війни».