Шойгу усунули через провали на фронті, «обличчям війни» став ватажок «вагнерівців» — ISW

Пригожин медійно поводиться як людина, наділена особливими повноваженнями. Розгром російської армії на фронті, зокрема на Харківщині, розгнівав Кремль та змусив переглянути погляди на керівництво «спецоперацією». Міністра оборони Сергія Шойгу фактично усунули, а новим «обличчям війни» став засновник приватної військової компанії «Ліга» (колишня «Вагнер») Євген Пригожин. Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Пригожин став новим обличчям війни
Пригожин став новим обличчям війни / tjournal.ru

Шойгу більше не фаворит

14 вересня Пригожин виступив із вербувальною та пропагандистською промовою. Зокрема, він заявив, що російські військовополонені начебто беруть участь у війні.

Один з російських блогерів заявив, що Пригожин запроваджує «сталінський» спосіб, який дозволяє Кремлю уникнути наказу про загальну мобілізацію. Верхівка побоюється, що загальна мобілізація може викликати напруженість у суспільстві.

Міністра оборони рф Сергія Шойгу
Міністра оборони рф Сергія Шойгу (фото: ТАСС)

Російський військовий кореспондент і пропагандист Максим Фомін (псевдонім Владлен Татарський) стверджував, що спілкувався з Пригожиним про ситуацію на українсько-російському кордоні після втечі російських військ з Харківської області.

«Зустріч Пригожина і Фоміна, якщо вона відбулася, може свідчити про те, що Кремль намагається відповісти на багатомісячні скарги військових блогерів на те, що Міноборони росії не почуло їхню критику, яка підкреслює неефективність російського вищого командування. Пригожин є близькою довіреною особою путіна, і його відносини з військовими блогерами, що розвиваються, можуть допомогти зберегти їхню підтримку воєнних зусиль Кремля», — зазначає ISW.

Нагадаємо, що Пригожина вже не вперше згадують у контектсі злочинної війни рф проти України. Він кілька разів «засвітився» на захоплених територіях, а тепер займається вербуванням в’язнів на війну.

За даними деяких ЗМІ, Пригожин особисто вербує ув’язнених у російських колоніях для участі у війні проти України. 

Як «кухар путіна» Євген Пригожин вербує в’язнів на війну в Україні у складі ПВК Вагнера