Глава МЗС Естонії Рейнсалу відповів Пригожину на кувалду, відправлену до Європарламенту

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу відправив до Гааги наручники для засновника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина. Так він відреагував обіцянку Пригожина відправити до Європарламенту кувалду з бутафорськими слідами крові у скрипковому чохлі.

«Терористи висміюють жертв в Україні. Цього тижня Пригожин надіслав кувалду до Європарламенту після того, як Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму. Я надішлю ці наручники до штаб-квартири Міжнародного кримінального суду в Гаазі, де вони чекатимуть на Пригожина та його поплічників за злочини, скоєні в Україні», — заявив Рейнсалу у відеозверненні у твіттері.

Пригожин пообіцяв відправити «інформаційний кейс» із кувалдою до Європарламенту у відповідь на намір визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією. «Не знаю, яким законом керується Європарламент, але за нашим законодавством з сьогоднішнього дня ми оголошуємо Європарламент розпущеним», — заявив він.

Кувалда стала асоціюватись із ПВК «Вагнер» та позасудовими стратами, які влаштовують її учасники, під час війни у ​​Сирії. У 2017 році вони зняли на відео, як на смерть б’ють людину кувалдою. Арабська преса стверджує, що страчений був дезертиром із армії Башара Асада.

У листопаді телеграм-канал, пов’язаний із ПВК «Вагнер», опублікував відео страти колишнього бійця, який перейшов на бік України. На відео чоловік повідомляє, що у вересні перейшов на бік України, а у листопаді його викрали. Після цього йому розбивають голову кувалдою. Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин назвав кадри вбивства «прекрасною режисерською роботою».