Футуролог назвав 10 професій майбутнього

За оцінками експертів, попит на робочі місця, які потребують навичок у галузі штучного інтелекту та машинного навчання, зросте на 40% протягом наступних п’яти років! Дослідження було замовлено Amazon, який працював з футурологом доктором Яном Пірсоном, щоб скласти список інноваційних робочих місць у галузі комп’ютерних наук та штучного інтелекту, які можуть бути доступні найближчими роками.

Футуролог назвав 10 професій майбутнього

Отже, топ-10 професій майбутнього:

  1. Paramedic drone programmer. Експерт з медичною освітою та навичками у сфері штучного інтелекту, який навчатиме дрони допомагати службам швидкої медичної допомоги.
  2. Smart-assisted sports coach. Тренер, який на основі даних та ШІ-програм зможе максимально правильно оцінити перфоманс спортивного гравця, передбачити його результати та скоригувати тактику гри.
  3. AI speech coach. Тренер для голосових асистентів та візуальних аватарів, щоб вони стали більш реалістичними та наближеними до людини.
  4. Metaverse architect. Творець розваг та активностей для залучення людей до метавсесвіту. Така професія, до речі, існує.
  5. Zero carbon transport planner. Дизайнер та програміст мережі безпілотного громадського транспорту.
  6. Augmented learning technician. Використання штучного інтелекту та доповненої реальності для створення інструментів, що допоможуть вчителям в освіті.
  7. Agricultural AI engineer. Помічник фермерським господарствам вирощуватиме штучне м’ясо або комах швидше та масштабніше із залученням ШІ.
  8. AI creative skills producer. Помічник музикантам та людям мистецтва створювати свої креативні твори з використанням останніх трендів та ШІ-інструментів.
  9. Community care technician. Аналітик із застосуванням штучного інтелекту для визначення рівня самотності людей у співтоваристві. Він передаватиме соцпрацівникам, кому насамперед потрібна їхня допомога та участь.
  10. Tech fashion designer. Автор «розумного» одягу з матеріалів нового покоління. Наприклад, одяг, який реагує на погоду.

Доктор Пірсон вважає, що існує «невірне уявлення» про те, що ШІ повністю замінить людей у певних професіях. Однак футуролог наполягаючи на тому, що люди залишаються життєво важливими навіть для деяких з ролей, що найбільш футуристично звучать.