Прем’єрка Фінляндії вказала на ключову помилку Заходу: «Це заохотило путіна до вторгнення»

Відсутність належної реакції Заходу на окупацію Криму в 2014 році дала президенту рф володимиру путіну відчуття, що йому зійде з рук і повномасштабна війна проти України. Якби ця реакція була більш потужною, російського вторгнення 24 лютого 2022 року могло не бути. Про це заявила прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін під час дискусії на Мюнхенській конференції з безпеки. За її словами, майбутній напад на Україну був очевидним, але на Заході «не хотіли в це вірити і намагалися просувати дипломатичні рішення». Про це повідомляє OBOZREVATEL.

прем’єрка Фінляндії Санна Марін вказала на ключову помилку Заходу
Прем’єрка Фінляндії Санна Марін вказала на ключову помилку Заходу

«Якби ми діяли та реагували потужніше щодо Криму, то війни б не сталося. Я думаю, що росія думала, що все буде як із Кримом», – сказала прем’єрка Фінляндії Санна Марін.

путін сподівався, що рф виграє війну проти України «дуже швидко і легко», оскільки Захід не відреагував належним чином 2014 року, додала Марін.

Водночас глава уряду Фінляндії зазначила, що Європейський Союз досить швидко ввів санкції проти рф після повномасштабного вторгнення.

«Питання війни в Україні – це питання не тільки для Європи, але й для всього світу, тому що йдеться про війну цінностей, яка триває», – сказала Санна Марін.

Вона додала: якщо Україна не переможе, це заохотить авторитарні режими в майбутньому застосовувати силу і руйнувати світовий правопорядок.

«І тому ми маємо зробити все можливе, щоб перемогла Україна і ми зберегли цю систему правил, яку створили разом», – закликала прем’єрка Фінляндії.

Мюнхенська конференція триває 17-19 лютого. Головними її темами стали загрози світовій безпеці. Зокрема, глава конференції Крістоф Хойсген заявив, що рф має провести «депутінізацію».

Також повідомлялося, що росія може готувати провокації з метою дестабілізації в Європі під час Мюнхенської конференції. Натомість представників країни-агресора на заході не буде.