Як останній пологовий будинок на Донбасі виживає біля лінії фронту (відео)

Покровський перинатальний центр — єдиний на Донбасі, який залишився працювати на підконтрольній Україні території. Цей пологовий розташований за 40 км від лінії фронту, де точаться запеклі бої. Про це йдеться у сюжеті української служби ВВС.

“У 2015 році створили Покровський перинатальний центр. Це один із трьох перинатальних центрів Донецької області, який обслуговував її південний захід. Ми обслуговували понад пів мільйона мешканців. Натепер ми залишилися самі, позаяк перинатальні центри знаходилися в місті Маріуполі, який зруйнували повністю. А також у Краматорську, звідки його частково або повністю евакуювали ”, — каже головний лікар Іван Циганок. 

Під час обстрілів робота у пологовому не припиняється!

Від початку повномасштабної війни у перинатальному центрі на Донбасі почастішали передчасні пологи — тепер вони складають 16,5%. Це майже вдвічі більше, ніж загалом по Україні.

“Страшно, тому що війна йде щодня. Ця стрілянина якось на ненрви також сильно впливає. Тому краще виїхати”, — розповідає породілля Вікторія Соколовська. 

Як працює останній на Донбасі пологовий будинок
"Хотілося б, щоб мир був! І не бачили діти того, що зараз коїться. Найстрашніше — невизначеність, що воно буде далі. Сподіватимемося на найкраще, так, синку?" - каже Катерина своєму немовляті, який народився на три місяці раніше терміну.

Утім бойові дії на Донбасі тривають…

Пологовий біля лінії фронту, де життя перемагає війну