Перекосило обличчя та не аплодував: Орбан зніяковів, коли побачив Зеленського на саміті ЄС (відео)

Цікаво, що Зеленського поставили попереду угорського політика. Український президент Володимир Зеленський уже прибув на саміт ЄС та зробив спільне фото із лідерами країн-членів Європейського союзу. Втім, його появі були раді не всі. Йдеться про угорського прем’єра Віктора Орбана, який вважається другом російського диктатора володимира путіна, пише ТСН.

Орбан зніяковів, коли побачив Зеленського на саміті ЄС
Фото: Associated Press

На відео, яке поширило Радіо Свобода, видно, як європейські лідери радісно зустріли українського президента. Всі, крім прем’єр-міністра Угорщини, гучно аплодували.

Орбан стояв, опустивши руки. Неозброєним оком було видно, що угорський прем’єр не радий бачити українського лідера на саміті ЄС. Цікаво, що Зеленського поставили позаду угорського політика. 

До речі, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв подальшу і фінансову підтримку Україні, але наголосив, що Угорщина належить до мирного табору.

Про це, як передає «Європейська правда», він написав у Twitter.

«Важливий саміт ЄС сьогодні з президентом Володимиром Зеленським. Угорщина продовжить надавати гуманітарну та фінансову підтримку Україні. Ми підтримуємо негайне припинення вогню, щоб запобігти подальшій втраті людських життів. Угорщина належить до табору миру!» — написав Орбан.

А от наприкінці січня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на зустрічі з журналістами у Будапешті виклав свою позицію щодо поточної ситуації російсько-української війни, з якої випливає, що він не вірить у перемогу України та вважає, що вона поступово перетворюється на некеровану руїну.

Нагадаємо, після виступу у Європарламенті український президент Володимир Зеленський прибув на саміт лідерів ЄС. Його там зустрів президент Європейської ради Шарль Мішель, який провів українського президента до усіх лідерів ЄС. Політики зробили спільну світлину та вирушили до зали засідань. Там Зеленський має виступити зі зверненням до них.

Перед цим Зеленський виступив у Європарламенті в Брюсселі. Після промови європарламентарі аплодували стоячи українському лідеру.

Свій виступ Зеленський розпочав з подяки лідерам країн Європи, які надають Україні підтримку.

«Сьогодні на засіданні Європейської ради я матиму нагоду подякувати особисто главам держав, урядів Європи, чиї рішення за цей рік дозволили дійсно нашому континенту зробити те, що попередня хвиля лідерів вважала неможливим», — сказав президент України.

Він зазначив, що Європа «нарешті звільняється від руйнівної залежності від російського викопного палива, Європа очищується від корупційного впливу російського олігархічного бізнесу, захищається від інфільтрації агентів російських спецслужб, які розглядали Європу вже навіть як місце для полювання за опонентами російської диктатури».

Зеленський констатував, що вперше в своїй історії Євросоюз надає військову допомогу такого масштабу. Він додав, що найголовнішою загрозою для Європи сьогодні є «диктатора із божевільними запасами радянської зброї та підживленням зброї від інших диктатур, зокрема, іранського режиму».

«Кремль абсолютно цинічно крок за кроком та рік за роком знищував те, що ми бачимо в основі нашої з вами Європи, цінність людського життя була повністю знищена і в рф, де для влади ніхто не має значення, окрім тих, хто всередині кремлівських стін — їх рідних та гаманців», — сказав глава держави.

Він додав, що всі 140 мільйонів громадян рф для Кремля це — лише тіла, здатні нести зброю в Україну, тримати інших в покорі, або тримати в покорі себе.

Зеленський завершив свій виступ у Європарламенті де, зокрема, заявив, що лише перемога України над росією – це гарантія збереження загальноєвропейських цінностей.

«Ми наближаємось до Євросоюзу. Україна буде членом Євросоюзу. Україна, що перемагає, — членом Євросоюзу, що перемагає».