Орбан втрапив у скандал через шарф з «Великою Угорщиною» з частинами країн ЄС і України

Віктор Орбан прийшов на футбольний матч з шарфом, де Угорщина зображена з частинами сусідніх держав у її складі. МЗС України викликає угорського посла. Інцидент стався ще в неділю ввечері. Прем’єра сфотографували в шарфі з картою Угорщини разом з частинами країн ЄС. Крім того, карта «Великої Угорщини» включає регіони сьогоднішніх Сербії та України. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

Наше МЗС викликало посла Угорщини та чекає на офіційні вибачення й підтвердження того, що їхня країна не зазіхає на територіальну цілісність України.

“Пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин та не відповідає принципам європейської політики. До МЗС України буде запрошений угорський посол, до відома якого буде доведено неприйнятність вчинку Віктора Орбана. Очікуємо на офіційні вибачення угорської сторони та спростування зазіхань на територіальну цілісність України”, — зазначив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколаєнко.   

Орбан не вперше викликає обурення згадкою про «Велику Угорщину».

У 2020 році він опублікував фотографію глобуса, на якому також зображені кордони Королівства Угорщина до закінчення Першої світової війни. Цей випадок викликав роздратування, особливо в Хорватії та Румунії.

За Тріанонським договором 1920 року Королівство Угорщина втратило значну частину своєї колишньої території. В Угорщині це досі вважається великою історичною ганьбою.

З початку перебування Орбана на посаді прем’єр-міністра між Угорщиною та сусідніми країнами тривають суперечки щодо прав етнічних угорців, які проживають на колишніх територіях королівства. Так, за часів урядів Орбана представникам нацменшин щедро роздавали угорські паспорти.