Битва за Бахмут триває, попри поради західних партнерів відвести війська з напівоточенного міста. Військове командування в особі головкому Валерія Залужного і командувача Сухопутними військами Олександра Сирського підтверджує доцільність подальшої оборони Бахмута. Про це заявив Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Ми розуміємо, що це когось дратує, хтось вважає, що ми маємо поступатися. Але це наша земля, і ми не маємо права її не боронити. Якщо ж нашими військовими будуть ухвалені ті чи інші рішення, то вони будуть проговорені на Ставці, тоді будемо ухвалювати ті чи інші дії», — заявив Данілов.
Глава РНБО підкреслив, що оборона Бахмута дозволяє знищувати «величезну кількість терористів», тому місто залишається дуже важливою і навіть ключовою точкою для Сил оборони.
«Принаймні до того періоду, до початку інших військових дій для нас Бахмут є дуже важливою фортецею», — заявив Данілов.
Оборона Бахмута — поточна ситуація
За даними незалежних спостерігачів з Інституту вивчення війни, російські окупанти втрачають наступальний потенціал у битві за Бахмут. Вже зараз темпи просування у них найнижчі за останні три місяці.
Однак ситуація все одно залишається в рамках негативної для України динаміки. За словами секретаря Комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони і розвідки Романа Костенка, щоб врятувати Бахмут від захоплення в найближчі тижні або місяці, ЗСУ повинні перейти в наступ на іншій ділянці і відволікти сили окупантів.
Про це заявив полковник СБУ, секретар комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі інформаційного телемарафону.
«Для того, щоб зберегти Бахмут потрібно десь нав’язати противнику свої активні дії для того, щоб противник був змушений маневрувати, відтягувати резерви й закривати оборону там, де ми нав’яжемо», — розповів він.
За словами Костенко, питання наступальних дій на інших напрямках залежить від погоди, боєкомплектів й резервів, які зараз готуються.
«Тільки вони будуть готові — до цього треба приступати, й це врятує, зокрема, й Бахмут, і багато інших напрямків», — додав він.
Але навіть відхід українських сил з Бахмута не стане катастрофою для України. ЗСУ просто займуть оборону на наступному рубежі, де все почнеться з початку, але на більш вигідних умовах для України.