Відступ росіян з Херсона: історик розповів про серйозні наслідки для путіна

Репутація путіна як «щасливого пацана» розсипалася, зазначив експерт. Після того, як російські окупанти відступили з правобережжя Херсонської області, президента рф не бачили з двох дуже простих причин — він звик асоціювати себе з перемогами, успіхом і ніяк не з подібними досить ганебними поразками, і глава країни дійсно не дуже добре почувається, особливо на тлі всього цього нервування.

наслідки для путіна через відступ армії рф з Херсона
путін себе насилу контролює, вважає експерт / скріншот

Швидше за все, путін себе насилу контролює, розповів російський історик і політичний аналітик Валерій Соловей в інтерв’ю УНІАН.

«Якщо говорити про Херсон, то військова частина не дуже важлива, тому що поразки завжди бувають. А ось морально-психологічне значення дуже велике. І вплинуло це не на суспільство, а стало дуже важливим сигналом для еліт. Вони побачили, що виграти неможливо. Вони і раніше це бачили, але зараз перед ними замаячив привид поразки», — зазначив експерт.

За його словами, репутація путіна як «щасливого пацана», якому завжди щастило, розсипалася спочатку на Заході, а потім на пострадянському просторі.

«Це було дуже добре помітно під час саміту в Самарканді, де до нього спізнювалися, його вичитували. Тепер російський істеблішмент каже: «Все, він невдаха. Удачу він свою розгубив, вона зруйнована. Токсичний актив. Все, що він робить, вдається вкрай погано. Потрібно від нього якось позбавлятися«. Але далі розмов справа не йде і не піде, якщо не включаться чекісти (співробітники ФСБ, ФСО, СЗР — Ред.)», — вважає історик.

Соловей вважає, що лише вони можуть щось зробити, оскільки ніякі олігархи чи військові не в змозі організувати «палацовий переворот». «Але вони не бачать сенсу, вважаючи, що влада і так до них перейде», — додав експерт.

Аналітик попередив, що путін зараз намагається залякати українців, щоб ті вимагали миру.

«Українці побіжать до Європи, а Європа проситиме Зеленського (президент України Володимир Зеленський — Ред.) укласти мир на почесних для Володимира Володимировича умовах. Ця схема не працює, а плану «Б» немає», — попередив він.

Відступ росії з частини Херсонської області — найважливіші новини

Українська армія з кінця літа почала активно витісняти окупантів з низки областей. Зокрема, наші захисники деокупували населені пункти Херсонської області. Станом на кінець жовтня було звільнено 88 населених пунктів.

9 листопада стало відомо, що росія вирішила відступити з правобережжя Херсонської області на лівобережжя через серйозні проблеми з постачанням. 11 числа у Херсон зайшли захисники України.

З 1 листопада станом на 15 число на півдні країни наші захисники деокупували приблизно 5 тисяч кв. км і близько 200 населених пунктів.