На Донеччині окупанти нанесли авіаудар по храму, де укривалися монахи та діти (відео)

Евакуаційним транспортом правоохоронці вивезли більше 40 жінок, 20 дітей та чоловіків у більш безпечне місце. На Донеччині окупанти нанесли авіаудар по храму у с. Богородичне, у підвалі якого жили й укривалися близько 100 служителів церкви – монахині, монахи та діти. Про це повідомляє у Facebook Національна поліція України.

На Донеччині зруйновано храм у Богородичному жіночому скиту
19 травня 2022 року у результаті обстрілу повністю зруйновано храм у Богородичному жіночому скиту на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» Свято-Успенської Святогірської Лаври на Донеччині (фото: news.church.ua)

На Донеччині росіяни зруйнували храм, де переховувалися жінки і діти

«Скит на честь ікони Божої Матері «всіх скорботних Радість» Святогірської лаври було зруйновано. Люди, на щастя, не постраждали», — сказано в повідомленні.

Поліцейські разом з військовими, прикордонниками та теробороною вмовили служителів церкви виїхати у більш безпечне місце.

При цьому в поліції зазначають, що евакуаційним транспортом правоохоронці вивезли більше 40 жінок, 20 дітей та чоловіків у більш безпечне місце, а також врятували життя п’ятьох людей з інвалідністю – мешканців села, які не в змозі були вибратися самостійно.

Раніше у Святогірській обителі повідомляли, що після підриву мосту через Сіверський Донець у селі Богородичне Святогірської ОТГ практично припинилося транспортне сполучення зі скитом на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» у цьому селі.

Сестри скиту під керівництвом старшої сестри черниці Амвросії (Коваль) взяли під захист близько 20 біженців з інших населених пунктів.

У Храмі переховувалися мешканці сусідніх сіл (фото: news.church.ua)

Крім того, за свідченням сестер скиту щодня, вночі у пристосованих під бомбосховища підвальних приміщеннях рятуються сім’ї місцевих жителів. Люди, що ховаються в скиті, по можливості надають допомогу насельницям обителі в роботі на кухні, прибиранні території. Щодня парафіянами відбувається молитовний обхід навколо скиту зі святими образами.