Московія замість росії: Зеленський відповів на історичну петицію

Пропозицію підтримали 25 тис. 792 людини. Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про перейменування Росії на Московію. Документ набрав понад 25 тисяч підписів.

Московія замість росії
Зеленський відповів на петицію про перейменування Росії на Московію / скріншот

На думку автора петиції, «історичною назвою Росії є Московія», тому необхідно замінити низку термінів, в тому числі «російський» на «московський», а «Російська Федерація» – на «Московська Федерація».

«Ця назва вживалася в європейських і в деяких азіатських мовах. На багатьох історичних картах XVI-XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства у Всеросійську імперію, також фігурує ця назва», – вказано в петиції.

При цьому вказується, що «Росія існує тільки 301 рік» – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро I проголосив Московське царство «Російською імперією».

Своєю чергою президент України зазначив, що «порушене в петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки». У зв’язку з цим Зеленський звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, щоб опрацювати питання разом з науковцями.

Перейменування Росії в Московію — що відомо

Ідея перейменування Російської Федерації на Московію в Україні не нова. Ще в 2019 році радник президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв виступив з такою пропозицією. 

Також Потураєв висловив пропозицію називати російську мову руською.

«Ми взагалі її (мову) повинні перейменувати. Наприклад, сказати, що у нас руська мова, а там (у РФ) – російська», – зазначив радник президента.

Пізніше журналіст Айдер Муждабаєв зазначив, що перейменування Росії на Московію має під собою історичні підстави.

«В принципі, він має рацію, бо все ж крадене», – зазначив виданню «Обозреватель» журналіст Айдер Муждабаєв.

«За ці століття стільки вкрали, що вже забули, що раніше вкрадене. Назва Русь – крадена, вкрали в України. Адже Русь – це Україна, і ніяк інакше. У мене є друг, який уже давно Росію принципово називає Московією. Він вважає, що немає ніякої Росії», – визнав він.

«Я не знаю, як цю пропозицію реалізувати. Історично це абсолютна правда. Тепер справа за малим – створити умови, щоб її відновити», – сказав Муждабаєв.

30 Листопада 2022 року посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що Україна може офіційно називати Росію Московією.

«Візьмемо Magyarország Угорщина (Укр); Hungary (Eng); Ungarn (Ger); Węgry (PL); Österreich — Austria (Eng); Rakúsko (Slovak) одним словом, хто як хоче, так і називає. То що нам — Кабміну, Верховній Раді — заважає повернути Московії її історичну назву. Нинішня все одне вкрадена», — написав Кислиця у Twitter.