«Мирний план» Китаю показує, що він координує всі дії з Москвою — The Hill

Пекін зацікавлений не у мирному врегулюванні, а у перемозі Москви, для витіснення США з Європи. Запропонований «мирний план» Китаю. щодо припинення російської агресії проти України свідчить про підтримку Пекіном дій Москви. Про це йдеться у статті видання The Hill.

Мирний план Китаю
Фото: Пресслужба Кремля

У статті вказується, що «мирний план» Китаю чітко показує, що Пекін та Москва повністю координують свої дії.

Якщо враховувати те, що КНР планує допомогти Росії озброєнням, а також нещодавні прольоти китайських розвідувальних аеростатів над США, стає зрозуміло, що російська агресія проти України вигідна Китаю для досягнення своїх цілей, зокрема Пекіну потрібна перемога Москви у цій війні.

У статті підкреслюється, що план Китаю — «це так само оливкова гілка для Європи, як і свідчення підтримки Росії».

Журналісти видання вказують, що стратегічними цілями Китаю та РФ є витіснення США з Європи та тихоокеанського простору.

«Американським політикам варто звернути увагу на уважно підібрані Китаєм слова, покликані у дальній перспективі посіяти розкол між США та їхніми союзниками у західній Європі», — зауважує The Hill.

Для протистояння таким намірам Москви та Пекіну США повинні значно посили військову допомогу України, аби обмежити вплив Росії та Китаю у світі. Зокрема, Пекін хоче заручитись підтримкою європейських країн для протистояння США.

«Чи приймуть європейські держави пропозицію Китаю у найближчому майбутньому, залежить лише від одного фактору: відносного балансу сил у Європі та Азії. США мусять одночасно підтримувати у цій війні Україну та упевнитися в її перемозі, таким чином віднадивши Китай від дій проти Тайваню. Якщо Штатам не вдасться досягти обох цілей, європейські сили дадуть тріщину», — підсумовує видання.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент Сполучених Штатів Джо Байден та премʼєрміністр Великої Британії Ріші Сунак провели зустріч у Сан-Дієго, під час якої обговорили подальшу підтримку України, а також загрози з боку Китаю. Про це інформує пресслужба Білого дому.

У повідомленні вказується, що лідери країн обмінялись думками щодо низки глобальних викликів, в тому числі загрози з боку КНР. Вони висловили впевненість в необхідності стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Очільник Британського уряду також підкреслив, що він буде працювати разом з союзниками для подолання економічних наслідків російської агресії.

«Найвищим пріоритетом Британії є надання військової допомоги Україні. Їхня безпека — це наша безпека, і ми підемо далі, щоб зміцнити нашу стійкість», — зазначив глава британського уряду.