Вчений Макс Ходак створює очний протез Science Eye для лікування сліпоти та занурення у віртуальну реальність

Після звільнення в 2021 році з компанії Ілона Маска Neuralink, один із її засновників — Макс Ходак (Max Hodak) — взявся за свій стартап у галузі розробки інтерфейсу «мозок-комп’ютер». Стартап Ходака Science Corp працює над створенням очного протезу, який не лише допоможе у лікуванні сліпоти, але також “прокладе шлях до майбутнього віртуальної реальності”.

Макс Ходак, Очні протези Science Eye от Science Corp
Ілюстрація: Glam Wish за допомогою Stable Diffusion

В інтерв’ю виданню Futurism Ходак розповів про технологію Science Eye (Око Науки), яка поєднує генну терапію з мікросвітлодіодним дисплеєм над сітківкою ока для відновлення зору.

Як зазначає нейронауковець, “Очі науки” вже були імплантовані піддослідним кроликам, які, за його словами, “почуються добре”.

Однак, до випробувань на людях ще далеко. “Вісімнадцять місяців, сподіваюся”, – каже Макс Ходак.

І все-таки він бачить майбутнє своєї технології зовсім не у сфері лікування очних хвороб та сліпоти. Вчений розраховує, що очний протез Science Eye буде використовуватися в технологіях доповненої реальності і «залишить сьогоднішню незграбну VR-гарнітуру позаду».

«Ми думаємо, що бачимо спосіб створити те, що зрештою стане остаточною технологією відображення AR/VR без значущої хірургічної операції», — розповідає підприємець.

Сьогодні Science Corp є другою за обсягом фінансування компанією, яка займається розробкою інтерфейсів між мозком та комп’ютером. Її капітал складає 160 мільйонів доларів, поступаючись лише Neuralink. Її керівник запевняє, що компанія дуже відрізняється від Neuralink.

“Технічний підхід, який ми розробляємо дуже відрізняється від того, що робила Neuralink. Нарешті, наше бачення виходить далеко за межі просто клінічних зорових протезів. Але ми хочемо дозволити амбіціям рости разом з успіхом, а не робити гучних заяв про те, що ми можемо чи не можемо зробити в майбутньому”, – наголосив Ходак.

Вчений, на відміну Маска, не поспішає хвалитися і передчасно давати обіцянки. Незважаючи на яскраву концепцію VR, Макс Ходак висловив дуже обережне бачення траєкторії розвитку компанії. Зараз Science Corp зосереджена насамперед на тому, щоб її перший продукт потрапив до пацієнтів. І як тільки це станеться, можна буде рухатись далі.