Змінила пуанти на берці: балерина Леся Воротнюк захищала Київ від окупантів (відео)

Леся Воротнюк у 2019 році на війні втратила чоловіка. Балерина столичного театру Леся Воротнюк взяла в руки зброю, коли Києву загрожувала російська навала. Вона чергувала на одному з блокпостів міста. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

балерина Леся Воротнюк
Балерина Леся Воротнюк

Леся Воротнюк пішла записуватися в тероборону одного з районів столиці. Вона прийшла з гвинтівкою та патронами, трьома касками та двома бронежилетами, які були у неї вдома.

На блокпості вона перевіряла машини та документи у водіїв. Потім балерина допомагала евакуювати жінок з дітьми до західного кордону, вивозили їх селами, поки на Житомирській трасі йшли бої. Найдовше провела за кермом -19 годин.

Війна в її родині почалася ще у 2014 році. Її чоловік пішов воювати, а вона їздила на схід, возила гуманітарку, українські книжки та вишиванки. Любов до стрільби прищепив Лесі її чоловік.

«Він мені на день народження подарував снайперську гвинтівку. Ми почали серйозно займатися стрільбою», — згадує артистка.

Чоловік Лесі був професійним стрільцем і брав її в тир на стрільби.

«Він намагався зробити з мене абсолютно самостійну людину, яка може за себе постояти. І навчання стрільбі був одним з етапів. Він мені пояснював, як при обстрілі ставити машину. Змусив мене навчитися нормально водити машину», — розповіла балерина.

Вона чекала чоловіка після кожної ротації й сильно переживала. У 2019 році, виконуючи бойове завдання на Сході України, її чоловік загинув.

Зараз Леся знову на сцені. Але при необхідності вона дуже швидко зможе змінити пуанти на берці та взяти в руки зброю.