Коронавірус з’явився після інциденту в китайській лабораторії – голова ФБР

Частина американських експертів впевнені, що коронавірус має лабораторне походження. Пандемія COVID-19, ймовірно, була спричинена витоком вірусу з лабораторії в китайському місті Ухань. Про це заявив директор ФБР Крістофер Рей в інтерв’ю каналу Fox News.

коронавірус має лабораторне походження
Вірус міг втекти з лабораторії в Ухані / фото REUTERS

«ФБР вже давно вважає, що причиною пандемії, швидше за все, є потенційний інцидент в лабораторії в Ухані», – заявив він, погоджуючись з недавнім звітом Міністерства енергетики США, де був аналогічний висновок. 

За словами голови ФБР, влада Китаю робить все можливе, щоб перешкодити і заплутати розслідування причин епідемії.

Водночас уряд Китаю, коментуючи цю інформацію, заявив про» вкрай малоймовірний » сценарій з витоком вірусу з лабораторії. Як пояснила офіційний речник МЗС Китаю Мао Нін, експерти ВООЗ відвідували китайські лабораторії і не знайшли підтверджень цієї версії.

«Відповідні сторони повинні припинити роздувати аргумент про «витік з лабораторії», припинити оббріхувати Китай і припинити політизувати проблему відстеження [джерел появи вірусу]», – заявила спікер.

Коронавірус і його походження — що відомо

Минулого тижня американські ЗМІ повідомили, що американське Міністерство енергетики подало в Білий Дім і Конгрес новий службовий звіт, де причиною появи коронавірусу названо витік з китайської біолабораторії, пише The Wall Street Journal.

У звіті підкреслюється, що розвідувальні структури США так і не дійшли згоди щодо походження вірусу. Однак Міністерство енергетики переглянуло свої попередні оцінки і тепер солідарне з ФБР, де вважають, що вірус просочився за межі китайської лабораторії «в результаті нещасного випадку».

У звіті наголошується, що ФБР і Міненерго прийшли до однакових висновків різними шляхами. Однак є ще чотири американських Держагентства, які схиляються до природного походження вірусу.

Висновки Міністерства енергетики були зроблені на основі нових розвідувальних даних. Однак люди, які прочитали секретний звіт, заявили, що висновок був зроблений з «низьким ступенем достовірності».

Попри відсутність в американському розвідувальному співтоваристві єдиної думки про походження вірусу, прихильники лабораторної і природної теорій солідарні в одному – вірус не був цілеспрямовано створений як біологічна зброя.

Американський канал CNN спробував розібратися в питанні і з’ясував, що розвідувальні служби США продовжують працювати над питанням походження коронавірусу. При цьому «лабораторна версія» як і раніше підтримується меншістю експертів.

«Три джерела повідомили CNN, що варіант Міністерства енергетики був частково заснована на інформації про дослідження, які проводилися в китайських центрах контролю захворювань в Ухані, Китай, які вивчали варіант коронавірусу приблизно під час спалаху», — йдеться у матеріалі.

ВООЗ стверджує, що офіційне розслідування причин появи коронавірусу «зайшло в глухий кут». Причому організація прямо вказала, що розслідування застопорилося через Китай, який не бажає відкрити доступ експертам. Як пише Рolitico, теорія про витік COVID-19 з лабораторії, нікуди не поділася, проте вона потребує подальшого вивчення та нових даних.