Колишні вчителі, адвокати та будівельники захищають від Лукашенка український кордон з Білоруссю (відео)

На Північному кордоні з Білоруссю — наші воїни посилено укріплюються і готуються до оборони: якщо зненацька Лукашенко таки зважиться на вторгнення. Колишні вчителі, адвокати і будівельники без вихідних — 24 години на добу — опановують військове ремесло і чекають наказу. Про наміри окупантів знають, тому дивляться за кордоном як із землі, так і з неба, йдеться в сюжеті ТСН.

«Потрібно розуміти, що ця війна надовго»

Український захисник Юрій з позивним «Історик» (скріншот із відео)

З лопатою в руках викладач історії Житомирського вишу Юрій власноруч творить нову історію україно-російської війни.

«Чистити автомат і копати окопи — це така праця до цього треба звикнути. Потрібно мати розуміння, що ця війна надовго. Країна-агресорка готувалась до цього не тільки 30 років а й століттями», — переконаний Юрій.

Затишні аудиторії і студентів він проміняв на вологі шанці і армійській побут. Коли почалось вторгнення не роздумуючи пішов до військомата.

«Було розуміння, що 24 лютого треба стати на захист Батьківшини, а до того я вчив багатьох дітей, випускників любити історію, де також козаки воїни УНР захищають свою країну, тому треба дітям показувати приклад», — додає військовий.  

Українські захисники окопуються на кордоні із Білоруссю
Військовослужбовець із позивним «Док» (скріншот із відео)

Вже немолоді, за 40-к, зі чоловіки зі зброєю в руках захищають північні кордони. «Доку» 47 і він за фахом ветеренар.

«Є деякі складності, але терпимо якось. Дійсно нас бакато після 40-ка пішли сюди, фажкувато. Та нічого — можна миритись», — втішає «Док».

Ще один захисник — 36-річний адвокат із Черкащини. Свою практику залишив до кращих часів. Каже, що тепер має бути тут, на передовій, а не в судах.

«З юриспруденції неможливо піти — вона іде за тобою. Дуже багато моїх колег також у лавах ЗСУ», — каже боєць із позивним «Адвокат».

Українські захисники окопуються на кордоні із Білоруссю
«Адвокат» (скріншот із відео)

Білоруські та російські військові постійно пересуваються на тому боці влаштовуючи чи імітуючи навчання. Проте ракетні установки розвернуті у наш бік.

Аби не допустити проривів на ділянці кордону вояки посилено укріплюються. Копають, заливають бетоном, моніторять повітряний простір і прилеглу територію до Білорусі. Хлопці розповідають, до яких провокацій вдавались окупанти. «Заходили Мі-8 и Мі-24 з боку Білорусі розверталися і били зі сторони вільної України по мирному населенню», — розповідає боєць.

Окупантів з Житомирщини вигнали, але біль і розруха у прикордонних селах лишилась. Тому, аби не дати шансів агресору ці вояки на північних рубежах готуються 24 години на добу.

Як українські захисники готуються боронити кордони із Білоруссю

Добавить комментарий