Державна канцелярія інтернет-інформації КНР опублікувала нові правила, які забороняють створення будь-яких медіаданих за допомогою штучного інтелекту (включно з діпфейками), без чіткого маркування. Відповідно до постанови, створені без дозволу ШІ-дані “суперечать національним інтересам Китаю”. Про це пише TechCrunch.
Відтепер під наглядом у Китаї будуть: «технології, які використовують глибоке навчання, віртуальну реальність та інші алгоритми синтезу для створення тексту, зображень, аудіо, відео та віртуальних сцен».
Китайський уряд стурбований тим, що такі ШІ-матеріали можуть ввести громадськість в оману.
Це цікавий переломний момент, оскільки генератори зображень на базі штучного інтелекту вже штурмом узяли Інтернет, зокрема в Китаї. Як нові правила вплинуть на цю тенденцію ще невідомо.
До речі, у 2019 році Канцелярія інтернет-інформації КНР вже забороняла публікацію та розповсюдження «фейкових новин», створених ШІ. Нові правила, ймовірно, є відповіддю на недавнє різке зростання популярності ШІ-генераторів тексту, зображень і музики.
Алгоритм HeartDeepfakes вже використовувався для внесення плутанини та поширення дезінформації. Наприклад, раніше цього року в соцмережах поширювалися діпфейк-відео, в яких президент України Володимир Зеленський нібито «закликає українців опустити зброю».
Державна канцелярія інтернет-інформації КНР (Cyberspace Administration of China (CAC)) — центральний орган регулювання інтернету, цензурний, наглядовий та контролюючий орган Китайської Народної Республіки. До складу CAC входить Державне інформаційне бюро Інтернету та служба Центральної комісії у справах кіберпросторів.