Агент німецької спецслужби намагався продати росії позиції HIMARS в Україні – ЗМІ

Німецька влада розслідує державну зраду одного зі співробітників своєї розвідки. Співробітник Федеральної розвідувальної служби (BND) Німеччини, затриманий за шпигунство на користь рф, мав передати до Москви координати установок HIMARS в Україні. Про це пише Spiegel.

HIMARS в Україні
росія полює за «Хаймарсами» в Україні / фото Генштаб

Як стало відомо журналістам, ФСБ доручила завербованому нею агенту BND записати і передати GPS-дані, отримані від реактивних систем залпового вогню HIMARS і системи протиповітряної оборони IRIS-T, отриманих Україною.

В якості винагороди за передачу цих даних агенту встигли передати «шестизначну суму». Саме ці гроші були знайдені у нього при затриманні.

Джерела, які повідомили журналістам ці відомості, вважають, що Росія все ж не встигла отримати дані про координати HIMARS і IRIS-T в Україні.

Російські шпигуни в Європі

У грудні німецькі правоохоронці заарештували співробітника місцевої розвідки (BND) за підозрою в шпигунстві на росію. Стверджується, що чоловік передав до Москви певну службову інформацію.

За даними ГУР МОУ, російська шпигунська мережа продовжує активно працювати в країнах Європи. Упор робиться на інформаційно-пропагандистських операціях. Пріоритетними завданнями росіяни ставлять спроби вплинути на окремих авторитетних людей в Європі. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк.

За його словами, в числі пріоритетних цілей у російської розвідки – вплинути на окремих авторитетних людей в Європі. Також росія активно працює зі ЗМІ. 

«Це і їх відкриті пропагандистські рупори, такі як «russia today», так і інші більш приховані способи впливу. Існують випадки, коли завербовані росіянами журналісти іноземних ЗМІ йдуть на роботу з єдиним завданням – це поговорити зі своїми колегами, щоб вплинути на їхню думку на користь росії», – розповів Черняк.

А ось видання The Washington Post вважає, що за останній рік російська шпигунська мережа в Європі була значно ослаблена західними контррозвідками. Це стало несподіванкою для путіна.