У парламенті Грузії сталася бійка через закон про «іноагетів» (відео)

Після інциденту частину депутатів вивели силою, а деякі пішли самі. На засіданні комітету парламенту Грузії з правових питань між депутатами сталася бійка. Причиною палких суперечок став проект закону про так званих «іноагентів».

У парламенті Грузії сталася бійка через закон про "іноагентів" / скріншот
У парламенті Грузії сталася бійка через закон про «іноагентів» / скріншот

За інформацією грузинського видання «Грузія Online», представники опозиції Саломе Самадашвілі, Ека Херхеулідзе і Хатуна Самнідзе на засіданні комітету розгорнули плакат, на якому було написано «Російський військовий корабель йди на…»

У свою чергу «Новини-Грузія» повідомляють, що голова Єдиного національного руху Леван Хабеішвілі побився з головою Комітету, депутатом від правлячої партії «Грузинська мрія» Анрі Оханашвілі.

Після інциденту деякі опозиціонери самі пішли із зали на знак протесту, але деяких вивели силою. У цей час під вікнами парламенту проходила громадянська акція протесту, на знак підтримки якої грузинська опозиція вивісила з вікон прапори Грузії та Європейського Союзу.

false

Позиція Грузії щодо війни в Україні — що відомо

Влада Грузії відсторонилася від війни Росії проти України, намагаючись зберегти хороші відносини з Москвою, за що неодноразово піддавалося критиці. Офіційний Тбілісі відмовився вводити проти РФ санкції.

Крім того, Грузинський прем’єр Іраклій Гарібашвілі звинуватив Київ у спробі відкрити новий фронт війни з Росією в Грузії, а в лютому 2023 року влада країни захотіла відновити авіасполучення з Росією. Подібна заява не залишилася без уваги ЄС і нагадуванням, чим це може обернутися.

20 лютого стало відомо, що Україна запросила грузинську парламентську делегацію з візитом до Києва, але в Тбілісі відмовилися.