Джонсон пропонував Зеленському евакуацію на початку війни: деталі

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонував президенту України Володимиру Зеленському на початку російського вторгнення виїхати до безпечного місця, однак той відмовився.  Про це пише BBC.

За словами Джонсона, за два тижні після вторгнення йому зателефонував Володимир Зеленський. У той момент український президент був спокійний.

Під час розмови експрем’єр Британії запропонував Зеленському перевезти його до безпечного місця. Втім, президент України відмовився.

«Він не приймав мою пропозицію. Він героїчно залишився там, де був», – зазначив Джонсон.

Джонсон пропонував Зеленському евакуацію на початку війни
ФОТО: Володимир Зеленський/Telegram

Пропозиції Зеленському виїхати з України після 24 лютого

Після того, як росія вранці 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабну війну проти України, президент Володимир Зеленський неодноразово отримував пропозиції щодо евакуації його з родиною до більш безпечних місць, проте він не прийняв жодну з них, натомість наголошував союзникам, що йому потрібна зброя.

Так, президент України Володимир Зеленський під час інтерв’ю американському телеканалу NBC розповів, як у перші дні війни світові лідери пропонували йому та його родині виїхати з України та керувати дистанційно. Серед них були, зокрема, США.

«Це було багато разів. У той момент, у перший день війни, багато лідерів телефонували мені й казали, що треба втікати. Це було щиро, вони хотіли допомогти. Вони казали, що готові надати все, що треба: літаки, гелікоптери, автівки. Я відмовився і сказав, що нам потрібна зброя і ми залишимося тут. Також було багато дзвінків щодо моєї родини. Якщо ти вирішив залишитися в країні – це твоє рішення, але як щодо твоїх дітей, дружини? Можливо ми можемо допомогти тобі із цим? Так і було. Я вдячний лідерам за ці пропозиції», — зазначив президент.

Володимир Зеленський також розповідав, що після першого російського ракетного удару по Києву була пропозиція евакуювати все населення столиці.

Про це глава держави розповів в інтерв’ю українським журналістам.

«Коли був перший ракетний удар по Києву, була пропозиція евакуювати столицю, все населення, закрити всю інфраструктуру, всі магазини, вимкнути електрику тощо. Така була пропозиція згідно того, що може статися так, що не буде світла, не будуть працювати очисні (системи – ред.), тож не буде питної води і потім дві крапки, і багато всього, чого не буде. Це було в перший день потужних ракетних ударів», – поділився президент.

Він також пояснив, чому не погодився на евакуацію Києва.

«Моє запитання було наступне. А коли будуть ракетні удари по всій державі, куди ми її будемо евакуйовувати? Ну, куди? В Польщу, Словаччину, Румунію – куди? І скажіть мені, після великої глобальної евакуації хоч один дайте мені відсоток гарантування, що Росія не повернеться і не зайде, і не займе повністю, окупує нашу територію. Бо якщо немає людей у місті, якраз тоді ракети будуть повністю, буде Маріуполь у кожному місті, буде всюди смерть», – пояснив Зеленський.

Він також запевнив, що якби з України виїхали всі люди, то держава вже була би втрачена.

«Ну ок, ну, давайте всіх зберемо і вивеземо з нашої держави. А що буде тоді? А хто повинен захищати? Ви вважаєте, що повинні захищати тільки люди з автоматами? Чи у них немає жінок і дітей? (…) Якщо б не було людей в Україні, ми би втратили нашу державу. Це моя суб’єктивна думка. Я дивився на те, що було в історії наших невеличких селищ на Донбасі. Всюди, де немає нічого, просто все зруйновано, домівки, там не було людей. Не було людей, бо страшно. Вибачте, це не живий щит, не в цьому питання», – розповів президент.