Дуда порадив Зеленському прийняти капітуляцію росії в Переяславі

Президент Польщі Анджей Дуда розповів про свою нещодавню розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Під час неї він порадив українському колезі прийняти капітуляцію рф у місті Переяслав (Київська область). Про це Дуда, який перебуває разом зі своєю дружиною із візитом у Латвії, сказав під час зустрічі з поляками в Ризі. Про це повідомляє польське видання WPROST.

Польський лідер висловив упевненість у тому, що Україна переможе у війні, а представники країни-агресора росії «приповзуть на колінах» до українців.

«Я кажу: Володимире, дивлячись на нашу історію, як розійшлися колись ці шляхи, я благаю вас – коли ви переможете росію, коли росіяни прийдуть на колінах підписувати мир, тоді ведіть їх у Переяслав, нехай вони підпишуть з вами мир там, нехай перекреслять усі ті роки радянського і російського впливу, і цей полон з часів царизму до недавнього часу, від якого ви зараз знову обороняєтесь», – сказав Дуда.

Він також додав, що всі країни хотіли б жити в мирі з росією та росіянами, вільно розвиватися, торгувати, будувати спільне життя. Проте це неможливо саме через рф, яка нападає, грабує, вбиває та прагне забрати свободу.

Чому саме Переяслав?

У січні 1654 року гетьман Богдан Хмельницький та інші козацькі старшини провели у Переяславі так звану Переяславську раду. Вважається, що на ній керівництво Гетьманщини присягнуло на вірність московському царю, після чого частина Гетьманщини перейшла під протекторат Російської імперії.

Імперія гарантувала збереження державних прав Гетьманщини, проте неодноразово порушувала свою ж обіцянку. Через деякий час широка автономія українських земель та Запоріжжя була знищена, що призвело до ліквідації Запорізької Січі та закріпачення українців.

Через понад три із половиною століття в рф маніпулюють цими подіями та люблять із розмахом святкувати річницю Переяславської ради.