Дизайнер написав дитячу книгу за допомогою штучного інтелекту, за що отримав прокльони

Коли на ринку з’явилося багато генераторів зображень на основі штучного інтелекту, дизайнер Аммаар Реші вирішив їх протестувати — у нього виникла ідея зробити книгу для дитини свого найкращого друга за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Здавалося б, що могло піти не так?

28-річний Аммаар Реші (Ammaar Reshi) змалку захоплювався технологіями. «Мені завжди було цікаво; мій тато дозволив мені пограти з його комп’ютером, коли мені було 5 років», — розповідає Реші виданню BuzzFeed News. Він виріс у Пакистані, перш ніж його родина переїхала до Великобританії, де Реші вивчав комп’ютерні науки в Лондоні. Робота в Palantir Technologies привела Реші у Пало-Альто, Каліфорнія, а з 2020 року він працює у фінтех-компанії Brex, де зараз обіймає посаду дизайн-менеджера.

Дизайнер написав дитячу книгу за допомогою штучного інтелекту
Аммаар Реші (Ammaar Reshi) з книгою, створеною спільно з ШІ

Коли ринку з’явилося безліч генераторів зображень з урахуванням штучного інтелекту (ШІ), Аммаар вирішив їх протестувати. А раніше цього місяця у нього виникла ідея зробити книгу для дитини свого найкращого друга за допомогою штучного інтелекту.

По-перше, Реші використовував ChatGPT («розумний» чат-бот від компанії OpenAI), щоб придумати історію про Алісу — дівчинку, яка хоче дізнатися про світ технологій. А також милого робота Іскорку (Sparkle), який їй допомагає. За словами Реші, ChatGPT вигадав основу для казки. Дизайнер лише попросив чат-бот зробити Алісу більш цікавою, а Іскорку — «самоусвідомленим».

Аліса та Іскорка

Коли казка була готова, Реші використав генератор зображень Midjourney для створення ілюстрацій для майбутньої книги.

Однак на цьому етапі довелося повозитись і запастися терпінням.

“Я використав такі підказки, як «дівчинка» та деякі описи: «блакитні очі», «проста сукня», «схвильована», «цікава»… Проте деякі згенеровані зображення були абсолютно безглуздими. Якби я опублікував ці ілюстрації, то вийшла б книга жахів”, – розповідає Аммаар Реші.

Він годинами коригував створені Midjourney ілюстрації. Щоб отримати 13 зображень, що наповнили книжку на 14 сторінок, Реші довелося відмістити понад сотню творів ШІ-генератора.

«Я ледь не здався, але все ж таки вистояв», — зізнається дизайнер.

Результати своєї спільної з ШІ праці Реші опублікував 4 грудня на Amazon Kindle Direct Publishing — лише через 72 години після того, як йому вперше спала на думку ідея написання дитячої розповіді.

Спочатку Реші мав намір зробити книгу тільки для дитини своїх друзів. Але коли він поділився новиною в Instagram про те, що створив книгу за допомогою ШІ, підписники почали цікавитись, чи можуть вони її купити.

Проте радість тривала недовго. Коли Реші поділився новиною у Твіттері, ілюстратори дитячих книг накинулися на нього з критикою. Мовляв, “через таких як він” нівелюється їхня праця.

Корі Бріклі (Corey Brickley), ілюстратор, який працює над обкладинками книг, розкритикував роботи штучного інтелекту:

А один із критиків, автор дитячих книг з Великобританії Анупа Ропер (Анупа Ропер) взагалі побачила в казці (запропонованій ChatGPT) відлуння на свої роботи.

«Невже так просто створити щось, у що мені довелося вкласти своє серце та душу?» — запитує Анупа.

Її колега, дитяча письменниця Джозі Дом також відмовилася завантажувати книгу Реші. «Я не думаю, що він заслуговує на те, щоб заробляти гроші на книзі, тому що насправді він не вклав у неї багато праці», — сказала вона. Дом також стурбована тим фактом, що генеративні платформи ШІ навчаються на роботах інших людей (серед художників це вже викликало протести).

Сам же Реші сказав, що не очікував подібної реакції у відповідь. Він щиро співпереживає ілюстраторам та письменникам. І вважає, що такі компанії як OpenAI мають бути прозорими щодо даних, на яких навчаються їхні ШІ-генератори.

При цьому Реші отримував погрози членоушкодження і навіть смерті!

«Якщо ми не можемо дискутувати без поваги один до одного, то ми не досягнемо прогресу», — сказав дизайнер.