Чому Анна Кошмал знімалася у «Сватах» після 2014 року, коли її колеги підтримували анексію Криму

Популярна українська актриса Анна Кошмал пояснила, чому після 2014 року продовжила зніматися у комедійному серіалі «Свати» разом із російськими колегами, які підтримували анексію Криму. Виконавиця ролі дорослої Жені Ковальової відверто зізналася, що не була політично свідомою і не заглиблювалася у вивчення всіх цих тем, намагаючись їх уникати надалі на знімальному майданчику.

Анна Кошмал (фото: instagram.com/smorkovkina)

Зараз знаменитість усвідомлює, наскільки помилковою була співпраця з російськими артистами, проте понад вісім років тому ні вона сама, ні хтось із її оточення не міг застерегти від цієї помилки. Про це Кошмал розповіла в інтерв’ю Аліні Доротюк для її YouTube-каналу.

Федір Добронравов та Анна Кошмал
Федір Добронравов та Анна Кошмал (фото: instagram.com/smorkovkina)

Анна Кошмал про стосунки із акторами «Сватів»

«Не було такої свідомої позиції. У кого вона була? У моєму оточенні не було таких людей, які б могли, наприклад, донести мені таку думку. Я насправді багато думала: де момент цієї усвідомленості? Де він загубився і де з’явився? По-перше, я була дитиною: у 2014-му мені було 19 років. Я не була політично свідомою, у моєму оточенні не обговорювалася політика, у нас не було таких тем, і на офіційному, на державному рівні дозволяли показувати російські серіали, знімати російські фільми. Не було розуміння, чому це небезпечно», – прокоментувала актриса.

Зйомки заключного 7-го сезону «Сватів» тривали з 2013 року. Частину серіалу відзняли у Білорусі, кілька серій – у Грузії.

«Коли я дізналася, що Федір Добронравов підтримав анексію Криму, я не хотіла в це вірити. Відверто кажучи, я навіть не дивилася те відео, де він це сказав. Я думала, якщо я це подивлюся, це розіб’є моє серце… Для мене «Свати» – це не Добронравов, не Кравченко, не Добринін чи Артем’єва. Для мене «Свати» – це Андрій Яковлєв (режисер. – Ред.). Це людина, яку я безмежно поважаю і працювати з якою – це величезне задоволення. Усі знають, що це чи не єдиний майданчик якісного крутого кіно, про яке мріє кожен актор саме під його керівництвом. Він для мене як батько. Я йому дуже довіряю, я йшла за ним», – поділилася Кошмал.

Наразі Кравченко і Добронравов підтримують російську агресію в Україні
Наразі Кравченко і Добронравов підтримують російську агресію в Україні
Тетяна Кравченко — виконавиця ролі Валюхи
Тетяна Кравченко — виконавиця ролі Валюхи у «Сватах» (фото: instagram.com/smorkovkina)

Вона не приховує, що атмосфера під час зйомок фінального сезону була робочою, але водночас теплою. Політичні теми актори не обговорювали між собою.

Наразі зірка розірвала всі зв’язки з колегами, які після 24 лютого відкрито підтримали криваву та злочинну війну в Україні. Вона не бачить надалі варіанта розвитку подій, у якому відновлює спілкування чи співпрацю із зомбованими путіністами.

«Я не можу бути відповідальною за їхні вчинки… Кожен чинить по совісті. Їм з цим жити, а не мені. Мені з ними говорити більше нема про що», – підсумувала Анна.

АННА КОШМАЛ: про сім’ю, «Сватів» та власну політичну позицію

Нагадаємо, Федір Добронравов, виконавець ролі Івана Будька у «Сватах», їздив виступати перед пораненими окупантами в госпіталі рф, називаючи вбивць і ґвалтівників українських жінок, дітей та старих «героями».