Борис Джонсон може стати наступним генсеком НАТО

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може стати генеральним секретарем НАТО після відставки нинішнього глави альянсу Йєнса Столтенберга у вересні 2023 року, пише The Telegraph. За даними видання, кандидатура з Великої Британії вже давно розглядається на пост генсека НАТО через недовіру США до представників Європейського Союзу.

Прем'єр Великобританії Борис Джонсон
Прем’єр Великобританії Борис Джонсон

Джонсона в цій ролі бачать члени комітету з оборони Річард Дракс і Марк Франсуа, а також колишній міністр звиходу країни з Європейського союзу Девід Джонс. Крім того, активна допомога Україні дозволила британському прем’єру здобути авторитет у країн Балтії та інших представників НАТО.

Проте високопоставлене джерело The Telegraph у Мінобороні Великобританії сумнівається, що кандидатуру Джонсона підтримає президент Франції Еммануель Макрон, який як глава держави-члена НАТО може накласти вето на рішення про вибір генсека.

Нагадаємо, три тижні тому Джонсон оголосив про звільнення через політичну кризу та хвилю відставок членів британського уряду. Він продовжить залишитися прем’єром, доки не буде обрано нового главу кабінету міністрів. При цьому Джонсон розраховує повернути собі цю посаду в майбутньому.

Також повідомлялося, що він планує здійснити ще одну поїздку до Києва та зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, перш ніж остаточно залишить Даунінг-стріт. «Він справді відчуває тягар відповідальності за те, що був найбільшим прихильником Зеленського. Він не може просто піти і не переконатися, що його світ прикриє», — сказав неназваний співрозмовник Daily Telegraph. До цього політик приїжджав до України у квітні та червні.