росія розмістила в білорусі ракетні комплекси «Іскандер» та С-400 – Повітряні сили

При цьому ракети С-300 росія перекидає з білорусі на Донбас. російська федерація розмістила на території білорусі ракетні комплекси «Іскандер» та С-400. При цьому комплекси С-300 росіяни перекидають на Донеччину, аби завдавати ударів не тільки по інфраструктурі, а й по позиціях українських військових.

росія розмістила на території білорусі ЗРК С-400
росія розмістила на території білорусі ЗРК С-400 / фото REUTERS

Як повідомив під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, частина цих комплексів нібито охороняють повітряний простір білорусі. 

«Вони розмістили на території білорусі, в тому числі, «Іскандери», а також С-400 начебто охороняють повітряний простір білорусі», – зазначив він.

Водночас, за словами Ігната, ракети С-300 наразі не потрібні росії для захисту повітряного простору. Через це їх перекидають з території білорусі на Донбас.

«Вони їх використовують як балістичні ракети – тобто вони летять по балістичній траєкторії з напрямку до 150 кілометрів. Вони є виробниками цих ракет, у них їх багато, вони можуть дозволити собі таким чином їх «утилізувати», тому що мають великий спектр протиповітряної оборони, тож С-300 їм не дуже потрібні. У них виникла необхідність перекинути ці ракети на Донбас, щоб завдавати ударів не лише по інфраструктурі прифронтових міст, але й по позиціях наших військ. Ми не сидимо і не спостерігаємо за цим – Збройні сили роблять все, щоб знищувати їх максимально ефективно», – наголосив речник Повітряних сил.

Війна в Україні: роль білорусі

Росія використовує білорусь як плацдарм для ракетних ударів по території України. Крім того, саме з території білорусі російські окупанти наступали на північні регіони України на початку вторгнення.

Військовий експерт Владислав Селезньов заявив, що росіяни можуть спробувати знову напасти на північ України з білорусі, щоб відволікти Сили оборони. Проте українська сторона підготувала у північних областях фортифікаційні та інженерні позиції, тому легкої прогулянки у росіян не буде, і вони зазнають величезних втрат.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» повідомила, що тільки за жовтень з білорусі у рф було відправлено 8 ешелонів з розконсервованою військовою технікою. Загальна кількість переданої техніки за місяць склала 211 одиниць.

При цьому в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України наголосили, що російські спецслужби планують ряд терористичних актів на об’єктах критичної інфраструктури білорусі, зокрема на білоруській АЕС.