Бої за Бахмут: Зеленський пояснив, чому вирішили утримувати оборону міста

В разі окупації Бахмута російські війська зможуть піти на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський пояснив, в чому полягає важливість міста Бахмут Донецької області, і чому українські військові продовжують тримати оборону міста-фортеці. Якщо окупантам вдасться захопити Бахмут, для Росії відкриється шлях до інших населених пунктів. 

Зеленський пояснив, чому важливо утримувати оборону міста Бахмут
Зеленський пояснив, чому важливо утримувати оборону Бахмута / фото president.gov.ua

«Ми розуміємо, що після Бахмута вони можуть піти далі. Вони можуть піти на Краматорськ, вони можуть піти на Слов’янськ, для росіян буде відкрита дорога після Бахмута до інших міст України, в Донецькому напрямку. Ось чому наші хлопці стоять там», – пояснив Зеленський в інтерв’ю CNN.

Президент зазначив, що оборона Бахмута для України є тактичним рішенням. При цьому мотиви російських окупантів зовсім інші.

«Ми розуміємо, чого Росія хоче там досягти. Росії потрібна хоч якась перемога – маленька перемога – навіть зруйнувавши все в Бахмуті, просто вбивши там усіх мирних жителів», – додав Зеленський.

Глава держави наголосив, що якщо Росія зможе «поставити свій маленький прапорець» на вершині Бахмута, це допоможе «мобілізувати російське суспільство для того, щоб створити цю ідею, що вони є такою потужною армією».

Ситуація у місті Бахмут

Запеклі бої за Бахмут Донецької області тривають вже біля 8 місяців. Окупанти не полишають спроб захопити українське місто, руйнуючи його постійними обстрілами. 

Екс-командир полку «Азов», майор ЗСУ Максим Жорін заявив, що ситуація в місті критична. Водночас він наголосив, що українські захисники продовжують тримати оборону міста і щодня відбивають шалену кількість ворожих штурмів.

«Кожного дня ми намагаємось утримувати позиції, відбивати божевільну кількість штурмів та атак з боку ворога. Бійці ЗСУ постійно перебувають під артилерійськими й авіаційними обстрілами. Складна ситуація залишається на лівому фланзі, тобто на північ від Бахмута. Ситуація критична, але контрольована», — зазначив Жорін.

Польський генерал, колишній голова Бюро нацбезпеки Станіслав Козей вважає, що відхід українських сил з Бахмута не матиме серйозного стратегічного впливу. Він зазначив, що Україна розглядає це місто не з політичної, а з військової точки зору. Натомість для Кремля провал в Бахмуті став би катастрофою. Таку думку висловив польський генерал, колишній голова Бюро нацбезпеки Станіслав Козей в ефірі Polsat.