43 ПЛАСТИЧНИХ ХІРУРГІВ ОБ’ЄДНАЛИСЬ, ЩОБ ПРИБИРАТИ З ТІЛ УКРАЇНЦІВ ШРАМИ ВІЙНИ

Позбутися шрамів війни. Понад 40 пластичних хірургів та 3 клініки об’єдналися в ініціативу NoScar — без шрамів. Вони безкоштовно допомагають позбутися рубців, які утворилися у цивільних і військових внаслідок збройної агресії росії. Можливості пластичної хірургії та косметології дозволяють усі дефекти шкіри зробити максимально непомітними, йдеться в ТСН.  

NoScar: як понад 40 пластичних хірургів допомагають українцям

Тетяна мала на обличчі десятки швів, які отримала на початку вторгнення — 28 лютого. Будинок її родичів на Київщині рознесло на друзки після авіаудару. В будинку постраждав і 3-річний племінник Тетяни — Марк. Йому посікло голову. Сестру ж дістали з-під завалів непритомну. Тетяна ж тоді отримала найскладніші поранення —  сотні дрібних і не дуже осколків понівечили її обличчя. “В мене йде кров, я не розумію, що відбувається. Всі кричать, де діти, де діти”, — пригадує жінка.

На той момент неможливо було викликати швидку на території Макарівського району, велися активні бойові дії. Сюди першими змогли дістатися військові, вони і вивезли Тетяну до Брусилівської лікарні. Там з обличчя Тетяни витягли осколки, а шви накладав асистент пластичного хірурга, який випадково опинився в Брусилівській лікарні. З ним вона досі підтримує зв’язок.

“В той момент важливо було поставити краї правильно. Ми максимально звели краї, далі займалися реабілітацією”, — розповідає лікар. 

понад 40 пластичних хірургів допомагають українцям

Далі Тетяна потрапила на реабілітацію до Сергія Королюка. Він один з 43 пластичних хірургів з 3 клінік пластичної хірургії, які  об’єдналися  в ініціативу “Без шрамів”.

Вчасна допомога дозволила 19-річній дівчині зберегти обличчя. Вже зараз сліди від шрамів ледь помітні.

“На допомогу можуть претендувати абсолютно всі: і діти, і дорослі, і військові. Це травми обов’язково пов’язані з війною, отримані травми від російської агресії”, — пояснюють лікарі. 

Сучасні можливості пластичної хірургії дозволить зробити менш помітними пошкодження шкіри будь-якої складності і масштабів. “Є багато шліфовок лазерних, є багато косметологічних процедур, які роблять ці рубці ще більш непомітними, але їх треба правильно зшити, це те, що не можуть робили лікарі на передовій, де роблять першу допомогу”, — зазначають медики.  

На операційному столі через свої травми була і Катерина. Щоб її рубці зробити менш помітними, потрібна була саме операція. “Осколок був в грудях і на виліт збоку пройшов. Добре, що не зачепив нирки, нічого”, — каже вона. 

Шрам на боці їй висікли і зашили таким чином, щоб після заживленням він буде непомітним. А от ушкодження молочної залози складніше. “З рубцем зверху ми побачили, що є осколок, будемо цей осколок видаляти теж”, — коментували операцію медки. 

Катерина отримала поранення на блокпосту неподалік Коростеня де вона як волонтерка привезла їжу військовим. Спершу з її тіла витягли 8 осколків, згодом у грудях знайшли ще один.

Щоб отримати безкоштовно допомогу, треба заповнити заявку на ресурсі NoScar. Таких звернень лікарі отримали вже понад три сотні. З одними пацієнтами пластичні лікарі можуть почату роботу одразу, з іншими — коли рубці загояться.

Така ситуація у Дмитра — командира відділення переносних зенітних комплексів. Його тіло повністю вкрито шрамами. “Ми з дружиною рахували нещодавно, було 32 шрами. Вони різні є великі, є маленькі”, — каже чоловік. 

Він зі своїми підлеглими на Харківщині потрапив у засідку ворожої ДРГ. Його прошили два десятки куль і осколків. Весь лівий бік понівечений. Ще не працює рука, і після поранень відновлюється нога, не бачить око. Дмитро переніс вже 18 операцій і ці шрами по всьому тілу йому дошкуляють. Велике ушкодження шкіри було на підборідді і його взагалі неможливо приховати. Тож у Дмитра чергова лазерна процедура, яка  руйнує судини. “Сам рубець стане більш блідим”, — пояснюють дії медики. 

Дмитро каже позбавлення від рубців, це ще й психологічна реабілітація. 

У соціального проєкту немає кінцевого терміну. Поки війна калічить українців, пластичні хірурги готові надавати  безкоштовну допомогу дітям, дорослим, цивільним і військовим, аби стирати шрами війни з тіл і облич українців.

Добавить комментарий