Росіянин намалював Віктора Цоя у військовій формі та зі свастикою Z на тлі руїн Маріуполя

Художник Олексій Сергієнко із Санкт-Петербурга з нагоди 60-річчя від дня народження рок-музиканта й засновника гурту «Кіно» Віктора Цоя представив свою нову картину, на якій музиканта зображено у військовій формі, з автоматом на тлі зруйнованого Маріуполя. На плечі в співака — шеврон із буквою Z, яка є символом підтримки «спеціальної військової операції», як називають у росії війну проти України.

Портрет Віктора Цоя у військовій формі та зі свастикою Z
Портрет Віктора Цоя у військовій формі та зі свастикою Z

Презентація портрета Віктора Цоя відбулася в галереї художника, де було представлено ще 30 робіт, присвячених музикантові.

Журналісти, які були присутні на заході, не втрималися від питань, як причестний до «спецоперації» Цой, який у своїх піснях завжди виступав проти війни. Ще в 1983 році співак покалічився, щоб ухилитися від призову до армії та не бути відправленим у Афганістан, де третій рік точилася війна. У результаті він півтора місяця провів у психіатричній лікарні.

«Був молодий, дурний, недосвідчений. Як і всі люди, робив помилки та робив дурниці. У будь-якому випадку він жив у цій країні, був її патріотом. Зараз, уже в зрілому віці, він, безумовно, був би на правильній стороні», — відповів Сергієнко.

Він упевнений, що Віктор підтримав би «спецоперацію»: «За часів Цоя ситуація була інша. Їхати в іншу країну воювати незрозуміло за що не хотілося б. Все правильно. Але зараз він точно став би на бік добра та боровся б за справедливість і правду». За його словами, зараз музикант як мінімум поїхав би на Донбас із концертами та «не зрадив би батьківщину, як Галкін, Пугачова та Невзоров».

Проте з ним не погоджується режисер Рашид Нугманов, який особисто знав рокера та зняв його в культовому фільмі «Голка».

«Усі ці зображення з автоматом і так далі — це просто спекуляція на імені. Звичайно, ніхто не може сказати, що Цой думав би в 60 років. Але якщо уважно послухати його пісні, ймовірність того, що він одягнув би форму, вкрай мала», — заявив він у коментарі Daily Storm.

Віктора Цоя не стало 15 серпня 1990 року. Музикант загинув у автомобільній катастрофі на 35-му кілометрі шосе в Тукумському районі Латвійської РСР. На той момент йому було лише 28 років.