Армійська жіноча збірна з фехтування виборола «бронзу» чемпіонату Європи

Жіноча збірна України уперше за 17 років здобула «бронзу» на чемпіонаті Європи з фехтування на шпагах. Про це повідомляє Центральний спортивний клуб ЗСУ. Так, команда українських шпажисток у складі Яни Шемякіної, Влади Харькової, Юлії Свистиль та Інни Бровко пройшла збірні Румунії та чинних чемпіонок Європи з Польщі і вийшла у півфінал Євро-2022, гарантувавши собі щонайменше боротьбу за «бронзу».

Армійська жіноча збірна з фехтування
ЖІНОЧА ЗБІРНА УКРАЇНИ З ФЕХТУВАННЯ, ФОТО: НАЦІОНАЛЬНА ФЕДЕРАЦІЯ ФЕХТУВАННЯ УКРАЇНИ У FACEBOOK

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах уперше за 17 років здобула «бронзу» Євро

Вийти у золотий фінал українським фехтувальницям не вдалося. У матчі з півфіналістками останнього Євро-2019 Францією українки поступилися 36:45, тож у підсумку боролися лише за «бронзу».

Суперницями українок у протистоянні за «бронзу» стала команда Швейцарії, яка вибила з турніру другого номера посіву Швецію. Однак у півфіналі швейцарські фехтувальниці поступилася команді Італії — бронзовим призеркам Олімпіади-2020.

Першу ротацію Україна закінчила з перевагою у два уколи над швейцарками. Яна Шемякіна та Влада Харькова свої перші сутички виграли — програла лише Юлія Свистиль.

Упродовж усього матчу між Україною та Швейцарією синьо-жовті не мали переконливої переваги над суперницями. Ключовим моментом стала шоста 3-хвилинка, яку Харькова виграла у швейцарки Лаури Шталі з рахунком 7:1.

У підсумку Україна здобула перемогу над Швейцарією з рахунком 45:42. І бронзову медаль, яка стала п’ятою в історії у командній шпазі на Євро.

Усі медалі України на Євро у фехтуванні у командній шпазі

  • «срібло»: 1998 рік
  • «бронза»: 2001, 2002, 2005, 2022 рік

Це третя медаль для України на турнірі. І друга для Влади Харькової: в одиночному турнірі з фехтування на шпагах українська спортсменка здобула «золото».