У США вперше імплантували нейрочіп у мозок людини — Bloomberg

Американський стартап Synchron вперше в США провів імплантацію нейрочіпа в мозок людини. Операція пройшла 6 липня в нью-йоркській лікарні Mount Sinai. Про це повідомляє Bloomberg. Імплантат довжиною 3,81 см, що складається з проводів і електродів, імплантували в кровоносну судину головного мозку пацієнта з бічним аміотрофічним склерозом (БАС) — захворюванням нервової системи, що характеризується прогресуючим паралічем м’язів.

Генеральний директор Synchron Томас Окслі тримає нейрочіп
Генеральний директор Synchron Томас Окслі тримає нейрочіп (фото: Bloomberg Businessweek)

Очікується, що після операції пацієнт зможе переглядати вебсайти і листуватися в інтернеті просто думаючи: нейрочіп переводитиме його думки в команди на комп’ютері.

При цьому пристрій імплантували у мозок пацієнта, не прорізаючи череп людини та не ушкоджуючи його тканини. Нейрочип вводиться у кровоносну судину через розріз у шиї. Потім його підключають через провід до обчислювального пристрою, що імплантується в груди.

Воно посилює сигнали, що надходять від нейрочіпа, і надсилає їх на комп’ютер або смартфон через Bluetooth. Згодом імплантат дедалі глибше зростається з кровоносною судиною і наближається до нейронів, покращуючи цим силу сигналу.

Вигляд пристрою Synchron великим планом

Раніше таку ж операцію стартап провів чотирьом пацієнтам в Австралії, які успішно змогли переписуватися в WhatsApp і купувати в онлайн-магазинах за допомогою вбудованого нейрочіпа.

Побічні ефекти не були виявлені. Synchron, отримавши першим дозвіл на впровадження імплантату в мозок людини в США, у такий спосіб випередив компанію Neuralink Ілона Маска.

Neuralink працює над створенням меншого за розміром і потужнішого імплантату, для імплантації якого потрібно видалити частину черепа пацієнта. Проте компанія поки що не отримала дозволу на проведення цієї процедури на людях.

Synchron — біомедична компанія, що займається розробкою нейроінтерфейсів для підтримки людей у боротьбі зі складними захворюваннями, такими як бічний аміотрофічний склероз. Стартап було засновано у 2016 році.