Переселенець із Сєвєродонецька готується до відновлення України після війни та зводить екологічні будинки на Хмельниччині

Екологічний, енергоефективний будинок за тиждень, без будівельних кранів, зовнішньої та внутрішньої обробок. Виробництвом таких будиночків зайнявся житель Сєвєродонецька на Хмельниччині. Вимушений переселенець з Луганщини Михайло Івонін був власником науково-дослідного і проєктного інституту. Втім, через бойові дії, чоловік був змушений залишити дім, змінити місце проживання та напрямок своєї діяльності, повідомляє Суспільне.

Переселенець з Сєвєродонецька власноруч зводить екологічні будинки на Хмельниччині
Михайло Івонін займається будівництвом екологічних та енергоефективних будинків. Фото: Суспільне Хмельницький

Михайло Івонін із Сєвєродонецьк зводить екологічні будиночки

Наприкінці лютого приватний підприємець Михайло Івонін залишив Сєвєродонецьк та переїхав до Кам`янця-Подільського. Каже, думав про відновлення підприємницької діяльності, якою займався в Сєвєродонецьку. Втім, не склалося.

«Саме виробництво у нас великотоннажне та хімічне було, що потребує реакторів синтезу, дозвільних документів, витяжок, лабораторій» каже він.

Такі будинки будуються легко та швидко. Фото: Суспільне Хмельницький

То ж Михайло Івонін знайшов новий для себе напрямок. Говорить, сама війна підказала, куди рухатися далі. Чоловік розповідає: «Оскільки наші міста зараз руйнують, то доведеться поновлювати це все. І відновлювати треба швидко. Звідси виникла ідея створення екологічно чистих і зручних для життя будиночків, які швидко будуються».

Простий та швидкий у зведенні будинок (кадр із відео)

Два місяці роботи над конструкцією та проєктом — і перший будиночок готовий до експлуатації. В ньому зараз і розміщується офіс будівельної фірми приватного підприємця.

«Можна легко, без будь-якої підготовки і без якихось кранів побудувати. Може збудувати кожна людина. Конструкція самого будиночка не передбачає те, що потрібно робити зовнішню та внутрішню обробку» розповідає про процес роботи Михайло Івонін.

Такі будиночки можуть бути будь-якими за площею та поверховістю. Збираються вони, як конструктор «Лего» — швидко та легко, розповідає підприємець. Наразі на будівельному виробництві Михайла Івоніна працює шестеро вимушених переселенців з Сєвєродонецька. Усі разом вже доробили конструкцію, докупили необхідне обладнання і готові до замовлень.

Добавить комментарий