Чай для лактації: навіщо потрібен, як обрати та приймати 

Кожна любляча мама мріє годувати свою дитину грудним молоком. Проте існують різні ситуацію, за яких молока недостатньо. Тут причин багато: шкідливі звички, не розраховані правильно фізичні навантаження, погане та незбалансоване харчування і т.д. Що вже говорити про стрес, від якого сьогодні важко вберегтися?! Молода мати намагається задля дитини вберегти себе від втрати молока. Проте не варто бути занадто суворою до себе — важко передбачити усі ситуації. На щастя, існують методи (при цьому безпечні для здоров’я матері і дитини), які допомагають збільшити кількість грудного молока. Серед них — спеціальний чай для лактації. Цей засіб допоможе вирішити проблему вироблення молочка для дитини. 

Як обрати чай для лактації
ілюстративне фото: unsplash.com/andriyko

Що таке чай для лактації і чи справді він працює? 

Швидка відповідь — так, чаї для покращення лактації дійсно працюють! 

Це спеціальна суміш трав, відомих своїм позитивним впливом на вироблення молока. Їх навіть відносять до категорії «галакто-трав» (від грец. «Galacto» — «молоко»). Чай для матерів-годувальниць може містити наступні компоненти:

  • материнка;
  • кропива;
  • кульбаба;
  • донник;
  • меліса лікарська.
  • ще більше трав’яних зборів та чай для лактації можна переглянути тут 

Натуральні збори таких трав століттями використовували жінки, щоб покращити та збільшити кількість грудного молока.  

Крім того, вживання додаткової кількості рідини кілька разів на день допоможе підтримувати водний баланс у організмі — ще один ключ до хорошого вироблення молока.

Деякі з трав покращують травлення, що однозначно важливо для молодої мами. 

Коли та як молодій мамі необхідно приймати лакто-чаї? 

Можна самостійно підібрати набір трав. Проте краще довірити це перевіреним виробникам! 

Також у питанні підбору ідеальної комбінації саме для вас необхідно запастися терпінням та трохи поекспериментувати, щоб знайти свій напій. 

Приміром, у трав’яний збір рекомендують додати мелісу лікарську або м’яту, якщо жінка часто стикається зі стресом або нервує. Кропива додає сил, а також рекомендована під час малокрів’я чи анемії. Укроп, фенхель, тмин покращують травлення. Тож як бачимо, варіацій багато! 

Чай п’ють 3 рази на день протягом тижня. Потім роблять перерву. Один пакет чаю заварюють у склянці окропу (як звичайний пакетований чай).

Придбати якісний та перевірений чай для лактації та інші трав’яні чаї і збори ви можете тут

Перш ніж почати приймати чай для підвищення лактації, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.