Які фізичні навантаження найкорисніші: дослідження американських вчених

Разові інтенсивні фізичні навантаження у вихідні так само корисні, як і регулярні тренування впродовж тижня. Про це свідчать результати недавніх досліджень. Щоб зрозуміти ефект поодиноких тренувань, американські вчені спостерігали за 350 тис. людей протягом 10 років. Результати, опубліковані в журналі JAMA Internal Medicine, враховують загальну кількість та якість фізичного навантаження, а не лише кількість тренувань. Про це пише українська служба ВВС.

Які фізичні навантаження найкорисніші
Фізична активність має бути присутньою у вашому житті щодня (ілюстративне фото: unsplash/mister_a)

Медики рекомендують дорослим виділяти щотижня 75 хвилин на інтенсивні фізичні навантаження або 150 хвилин на середні.

  • Під середньою активністю розуміють швидку прогулянку пішки, їзду велосипедом з невисокою швидкістю або гру в парний теніс.
  • А під інтенсивною — біг, плавання чи гру у футбол, кажуть експерти.

Багато учасників дослідження набирали рекомендований час навантажень сумарно за тиждень. А деякі — за одне чи два тренування.

У тих, хто досягав рекомендованого рівня активності протягом тижня чи у вихідні, ризик смерті був нижчим.

Медики також стверджують, що людям варто щодня займатися певною формою фізичної активності, зокрема, силовими вправами, і намагатися не сидіти протягом тривалого часу.

Силових навантажень вимагає, приміром, йога, пілатес та роботи в саду або на городі.

Рекомендованого рівня також можна досягти за допомогою коротших й інтенсивніших занять.

Це можуть бути:

  • високоінтенсивні інтервальні тренування;
  • підняття ваги;
  • біг у гору;
  • тренування на велотренажері.

«Це велике дослідження показує, що не має значення, коли ви виконуєте вправи. Головне, щоб ви в принципі займалися фізичною активністю», — каже Джоанн Вітмор, медична сестра у Британському кардіологічному фонді (BHF).

«Неважливо, тренуєтесь ви у вихідні, чи розподіляєте навантаження впродовж тижня, ваша мета — це щонайменше 150 хвилин на тиждень фізичної активності середньої інтенсивності».

Для серця корисні аеробні навантаження, тобто такі види фізичних вправ, у яких кров активно насичується киснем.

Заняття середньої інтенсивності змушують вас дихати важче, а ваше серце битися швидше, ніж зазвичай, але при цьому ви повинні бути здатні підтримувати розмову, не перериваючи рухів.

Важливо пам’ятати, що будь-яка фізична активність суттєво підвищує якість життя і є гарною профілактикою серцево-судинних захворювань.